W górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Ostatni dzwonek!!! Dołącz do ZS nr 1 w Koluszkach

szkołą pozytywnego wyboru

 

PRAKTYKI ELEKTRYCY - GALERIA

PRAKTYKI INFORMATYCY - GALERIA

PRAKTYKI MECHANICY - GALERIA

ZAJĘCIA INTEGRACYJNE - GALERIA

WIZYTY W MLECZARNI I TŁOCZNI OLIWY - GALERA

WIZYTA W CENTRUM NAUKI W LARISSIE - GALERIA

WYCIECZKA DO LITOCHORO I WĄWOZU ENIPEAS - GALERIA

Mija pierwszy tydzień pobytu w Grecji grupy naszych uczniów, biorących udział w projekcie „TICKET TO THE FUTURE”. Młodzież, podzielona na mniejsze zespoły zgodnie ze specjalizacją zawodową, codziennie udaje się na zajęcia praktyczne lub szkolenia do pobliskich miasteczek: Platamonas, Litochoro, Larissy.

Elektrycy w tym czasie dokonali napraw rozrusznika i alternatora samochodowego. Zapoznali się z zasadami działania nowoczesnych czujników, zdolnych do przesyłania danych za pomocą fal radiowych. Dokonują pomiarów parametrów obwodów elektrycznych.

Mechanicy samochodowi dokonują demontażu układów napędowych przeznaczonych do remontu lub wymiany: silników, skrzyń biegów. Wykonują pomiary warsztatowe oraz na bieżąco ćwiczą posługiwanie się terminologią zawodową w języku angielskim. Uczą się także pracy w zakładzie wulkanizacyjnym.

Informatycy brali udział w szkoleniach dotyczących sposobów zabezpieczania systemu operacyjnego oraz danych, weryfikowania oryginalności instalowanego oprogramowania oraz korzyści wynikających z używania aplikacji przenośnych.

W godzinach popołudniowych, w trakcie spacerów lub krótkich wycieczek autokarowych, uczniowie poznają okolicę, w której są zakwaterowani. Wizytowali pobliskie przedsiębiorstwa: mleczarnię oraz tłocznię oliwy. Wzięli udział w zajęciach w centrum edukacyjnym w Larissie oraz zwiedzili malowniczy wąwóz Enipeas w masywie Olimpu.

Copyright © 2024 Zespół Szkół nr 1 w Koluszkach Rights Reserved.