W górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Ostatni dzwonek!!! Dołącz do ZS nr 1 w Koluszkach

szkołą pozytywnego wyboru

 

GALERIA

Przed południem 15 maja 2023 roku trzydzieścioro uczniów Zespołu Szkół nr 1 w Koluszkach szczęśliwie dotarło do miejscowości Skotina, leżącej pomiędzy Zatoką Termajską Morza Egejskiego a masywem Olimpu, by odbyć  praktyki zawodowe. Wyjazd na staż poprzedzony został zajęciami z języka angielskiego i kultury greckiej. Młodzież uczestniczyła także w zajęciach pedagogicznych dotyczących wyjazdu oraz BHP.

W ciągu dwóch kolejnych tygodni uczniowie poszerzają zdobyte w szkole umiejętności zawodowe i  doskonalą zdolności językowe. Odbywanie praktyk poza granicami kraju łączy się bowiem z koniecznością używania na co dzień w języka angielskiego w kontaktach  z nowo poznanymi ludźmi w nowym dla siebie miejscu. Zdobyte w ten sposób doświadczenie ma ułatwić start w dorosłe życie i stać się dla młodych ludzi swoistym „biletem do przyszłości”.

W projekcie edukacyjnym „TICKET TO THE FUTURE” biorą udział uczniowie obydwu szkół wchodzących w skład  Zespołu Szkół nr 1 w Koluszkach – zarówno technikum, jak i szkoły branżowej I stopnia - kształcący się w zawodach: technik elektryk, technik informatyk, technik pojazdów samochodowych oraz mechanik pojazdów samochodowych. Projekt, sfinansowany ze środków Unii Europejskiej umożliwia również szersze poznanie historii i kultury Grecji. W czasie wolnym od zajęć zawodowych uczestnicy będą zwiedzać okoliczne zabytki i muzea. Natomiast weekend 21 – 22 maja spędzą na dłuższych wycieczkach: pierwszej - morskiej, której celem jest, dobrze znana widzom filmu „Mamma Mia!”, wyspa Skiathos   i drugiej – autokarowej, umożliwiającej zobaczenie „meteorów” osławionych skalnych ostańców, zwieńczonych malowniczymi klasztorami.

Uczniowie zakwaterowani zostali w dwu- i trzyosobowych pokojach hotelu Santrivanis, zbudowanym w odległości 200 m od plaży. Obiekt usytuowany jest na uboczu, oddzielony od centrum miasteczka urokliwym lasem. Do dyspozycji młodzieży jest hotelowy basen.

Na praktyki zawodowe na Riwierze Olimpijskiej uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Koluszkach powrócili po dłuższej przerwie spowodowanej przez epidemię COVID – 19. Podobne do realizowanego obecnie projekty edukacyjne miały miejsce w latach 2018 i 2019.

Copyright © 2024 Zespół Szkół nr 1 w Koluszkach Rights Reserved.