W górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Ostatni dzwonek!!! Dołącz do ZS nr 1 w Koluszkach

szkołą pozytywnego wyboru

 

 

Technikum Elektryczne o specjalności automatyka przemysłowa i informatyka.

 

Klasa objęta patronatem firmy AGAT S.A.

 

 


 

 

 http://www.agat-koluszki.pl

 

    Klasa wychodzi naprzeciw potrzebom dzisiejszego rynku pracy, na którym brakuje wysoko wykwalifikowanych techników elektryków posiadających umiejętności związane z eksploatacją nowoczesnych systemów automatyki przemysłowej. W klasie objętej patronatem firmy AGAT S.A. kształcimy takich specjalistów. Nasi absolwenci to poszukiwani fachowcy łączący umiejętności wykonywania instalacji elektrycznych, energetycznych, eksploatacji urządzeń i maszyn elektrycznych z obsługą i wdrażaniem systemów automatyki przemysłowej i mechatroniki.

    Jej uczniowie korzystają z wieloletnich doświadczeń szkoły w kształceniu techników elektryków i informatyków oraz praktycznej nauki na warsztatach szkolnych. Z kolei współpraca z przedsiębiorstwem AGAT pozwala czerpać z doświadczeń firmy w zakresie projektowania i wdrażania systemów automatyki przemysłowej, energetyki i mechatroniki. Przy wsparciu merytorycznym i finansowym przedsiębiorstwa utworzona została pracownia automatyki przemysłowej. Wyposażona jest ona w nowoczesne stanowiska ćwiczeniowe, w większości zaprojektowane i wykonane przez firmę AGAT.

 

 

 

      AGAT to firma znana z projektowania i wykonywania prac z zastosowaniem najnowszych technologii i rozwiązań z dziedziny automatyki, energetyki i informatyki.

 

   Bierze udział w realizacji najważniejszych inwestycji w kraju oraz wielu za granicą.

   Przykłady:

· Metro w Warszawie

· Dworzec Łódź Fabryczna

· Lotnisko w Łasku

· Okęcie

· Instalacje dla Orlenu

· Stacje energetyczne

· Modernizacja linii kolejowych

· Stadion Narodowy

· Automatyka dla niemieckiej kolei S-Bahn Berlin