W górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Ostatni dzwonek!!! Dołącz do ZS nr 1 w Koluszkach

szkołą pozytywnego wyboru

GALERIA

W dniu 19 maja br. w Branżowej Szkole oraz  Technikum odbyły się zajęcia warsztatowe poświęcone profilaktyce uzależnienia od hazardu i gier hazardowych. Spotkania poprowadzili funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Piotrkowa Trybunalskiego. Temat, wydawałoby się, że wszystkim znany, okazał się bardziej złożony,
bo opowiedziany z perspektywy służb, które znają go "od podszewki", uczestnicząc w akcjach przeciwko nielegalnemu hazardowi i przesłuchując tych, którzy dali się wciągnąć w pułapkę uzależnienia. Okazuje się, że niewinne gry online, wymagające stopniowego płacenia za dostęp czy popularne zdrapki, a nawet zakłady sportowe, są nielegalne
przed ukończeniem 18 roku życia i mogą stać się nałogiem, który to życie nam zniszczy.

Uważajcie na to: co, gdzie i jak często "obstawiacie". Włączcie czerwoną lampkę, bo uzależnienie od hazardu rozwija się po cichu a Jego głównym  objawem jest obsesja grania, pożyczania kasy i jej utrata... Pamiętajcie, że będąc klientem nielegalnego salonu gier lub grając nielegalnie online, grozi Wam również odpowiedzialność karna.

Warto mieć wiedzę zanim za (wy) grasz!

Copyright © 2024 Zespół Szkół nr 1 w Koluszkach Rights Reserved.