W górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Ostatni dzwonek!!! Dołącz do ZS nr 1 w Koluszkach

szkołą pozytywnego wyboru

GALERIA

W dniu 16 stycznia uczniowie klas II TPSI i III TIE pod opieką p. M. Łukowiak, p. K. Olejnika i p. S. Kopytka udali się do Warszawy, aby wzbogacić swoją wiedzę o Giełdzie Papierów Wartościowych i Banku Centralnym.
W ramach wizyty edukacyjnej na GPW młodzież mogła poznać fakty i zdarzenia z historii i życia giełdy,
a także obejrzeć figurę byka i Salę Notowań, gdzie znajduje się charakterystyczny dzwon. Dla grup przygotowany był również materiał filmowy na temat funkcjonowania giełdy i inwestowania na rynku kapitałowym, połączony z prezentacją multimedialną i pogadanką animatora z Fundacji GPW.

W Centrum Pieniądza NBP uczniowie poznali historię pieniądza, zasady ekonomii, funkcjonowania giełdy oraz bankowości. Próbowali podnieść kilkunastokilogramową sztabę złota i miedziany banknot o wadze
ok. 20 kg. Sprawdzili, czy aby nie mają fałszywych pieniędzy w portfelu.

Copyright © 2024 Zespół Szkół nr 1 w Koluszkach Rights Reserved.