W górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Ostatni dzwonek!!! Dołącz do ZS nr 1 w Koluszkach

szkołą pozytywnego wyboru

GALERIA

Drugi tydzień uczniowskich praktyk w Grecji upłynął bardzo pracowicie. Technicy informatycy lokalizowali oraz usuwali uszkodzenia sprzętowe podzespołów komputera osobistego. Programowali w języku Pascal, tworzyli kalkulator. Lokalizowali też i usuwali usterki systemu operacyjnego i aplikacji. Zapoznali się  z Magistralą sieci CAN.

Mechanicy pojazdów samochodowych stosowali przyrządy pomiarowe podczas obróbki ręcznej i maszynowej. Składali silnik Fiata Bravo. Demontowali układ chłodzenia. Byli też z  wizytą w zakładzie wulkanizacyjnym. Obserwowali produkcję opon bieżnikowanych do samochodów terenowych i ciężarowych.

Technicy elektrycy dobierali metody i przyrządy do pomiaru układów elektrycznych i elektronicznych. Instalowali tablicę rozdzielczą. Omawiali schemat instalacji wyłącznika krzyżowego i  schodowego, który następnie podłączali. Wprowadzali  do programowania płytki mikroprocesorowe Arduino. Podłączali domofon , czujki ruchu.

14 listopada po zajęciach praktycznych młodzież całą grupą pojechała do wspaniałego miasteczka Litochoro. Życie tu płynie swoim własnym, powolnym rytmem. Słońce przygrzewa, mimo, iż grecka jesień tuż za pasem.

Mówi się, iż Litochoro jest swego rodzaju zapleczem odpoczynku dla Thessaloniczan i Ateńczyków. Trasa od wejścia do wąwozu aż do wodospadu Wanny Afrodyty prowadziła po terenie płaskim – betonowym akweduktem. W oddali kanionu szumiał potok rzeki Enipea, którego źródła rozpoczynają się na wysokości 1100 m n.p.m. Po około dwudziestu minutach od wejścia do Kanionu Enipea, młodzież  zobaczyła  Wodospad Zeusa i Wanny Afrodyty, gdzie zgodnie z mitologią bogini miłości odbywała regularne kąpiele.

            W godzinach wieczornych młodzież uczestniczyła w dyskotece wraz z innymi uczestnikami praktyk zawodowych w Grecji.

Copyright © 2024 Zespół Szkół nr 1 w Koluszkach Rights Reserved.