W górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Ostatni dzwonek!!! Dołącz do ZS nr 1 w Koluszkach

szkołą pozytywnego wyboru

GALERIA

W czwartek 21 listopada 2019 r. uczniowie wszystkich klas kształcący się w zawodzie technik informatyk uczestniczyli w doniosłym wydarzeniu dla pasjonatów informatyki z Łodzi i województwa. Już po raz trzeci Politechnika Łódzka, ICT Polska Centralna Klaster i Uniwersytet Łódzki zorganizowali Łódzkie Dni Informatyki. Nasi uczniowie odwiedzili Wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej, by tam poznać najnowsze trendy w rozwoju nowoczesnych technologii. Najpierw wysłuchali wykładu inaugurującego Łódzkie Dni Informatyki na temat komputerów kwantowych dziś i jutro (IBM). Następnie wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez nauczycieli akademickich. W czasie pierwszych zajęć na temat Chrome experiments – kosmos w internecie tworzyli interaktywną grafikę w przeglądarce internetowej. Podczas drugich warsztatów młodzież programowała niewielką, ale własną w pełni funkcjonalną grę video. Stała się twórcami wirtualnej rozgrywki.

Udział w Łódzkich Dniach Informatyki na UŁ był ciekawym doświadczeniem dla wszystkich uczniów naszej szkoły.

Copyright © 2024 Zespół Szkół nr 1 w Koluszkach Rights Reserved.