W górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Ostatni dzwonek!!! Dołącz do ZS nr 1 w Koluszkach

szkołą pozytywnego wyboru

GALERIA

20 listopada uczniowie z  naszej szkoły z klas I TEI, II TI, III TE wzięli udział w quizie niepodległościowym przygotowanym przez p. M. Łukowiak. Rywalizacja była niecodzienna, bowiem na pojedynek młodzież ZSP Nr1 w Koluszkach wyzwała seniorów z Akademii Wieku Dojrzałego. Konkurs odbył się w Bibliotece Miejskiej w Koluszkach. Do zaciętej rywalizacji stanęły cztery drużyny o historycznych nazwach: Białe Orły,  Drużyna Szarych Szeregów, Gromada Biało – Czerwonych, Związek Trzech Stolic Polski. Członkami trzech z nich byli seniorzy, czwartą grupę tworzyła młodzież Technikum Nr 1.

Konkursowe konkurencje miały różnorodny charakter. Drużyny musiały wykazać się  wiedzą historyczną na temat „Mazurka Dąbrowskiego”, symboli Polski, umiejętnościami interpretacyjnymi związanymi z wierszem K. Wojtyły pt. Ziemia trudnej jedności. Za zadanie miały też m. in. ułożyć krótki rymowany wierszyk o wybranym symbolu Polski oraz zaprezentować polskiego bohatera – patriotę. Najwięcej emocji wzbudziło zadanie wokalne. Drużyny miały zaśpiewać jak najwięcej wersów wylosowanej przez siebie piosenki patriotycznej. Okazało się, że wszyscy uczestnicy konkursu nie tylko mają talenty muzyczne, ale znakomicie znają pieśni takie jak: Rota, Wojenko, wojenko, O mój rozmarynie itd.

  Podczas konkursu duch zaciętej rywalizacji nie opuszczał nikogo do samego końca. Ostatecznie zwyciężyła młodzieżowa Drużyna Szarych Szeregów i to jej członkowie odznaczeni zostali medalami Mistrz wiedzy o Polsce.

  Quiz historyczny znakomicie wpisał się w obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Jednocześnie był kolejną okazją do dobrej zabawy i integracji młodzieży z seniorami.

Copyright © 2024 Zespół Szkół nr 1 w Koluszkach Rights Reserved.