W górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Ostatni dzwonek!!! Dołącz do ZS nr 1 w Koluszkach

szkołą pozytywnego wyboru

GALERIA

Rok szkolny zakończył się 22 czerwca. Wszyscy uczniowie „na świadectwach wzbici w radość” odlecieli do upragnionego świata słodkiego lenistwa i błogiej beztroski. Co niektórzy laury za całoroczny wysiłek zbierają jeszcze w wakacje. Tak jest w  przypadku uczniów Technikum Nr 1 w Koluszkach wchodzącego w skład ZSP Nr 1 przy ulicy Wigury.

 Przedsiębiorstwa AGAT S. A. i KONGSBERG AUTOMOTIVE S.A. w pierwszych dniach wakacji zorganizowały uroczyste gale, podczas których najlepszym uczniom kształcącym się w zawodach technik elektryk i technik mechanik - w obecności dyrektora szkoły, Krzysztofa Serwy i wychowawców klas - zostały wręczone listy gratulacyjne i cenne nagrody (i-Pody, zestawy narzędzi). Należy podkreślić, że obie firmy patronują klasom elektryków i mechaników, i po każdym semestrze roku szkolnego fundują  zdolnej i pracowitej młodzieży upominki, a tym samym motywują do osiągania jak najwyższych wyników w nauce. Nagrody od  KONGSBERG AUTOMOTIVE  S.A. otrzymali uczniowie pierwszej klasy kształcącej w zawodzie technik mechanik, tj. Bartłomiej Kruś i Krystian Ołubek. Natomiast AGAT S.A. nagrodził chłopców uczących się w zawodzie technik elektryk: Krystiana Spałę z klasy IITE, Mateusza Ludwiczaka, Daniela Filipiaka i Bartłomieja Pryczka z klasy ITE.

 

Współpraca z przedsiębiorstwami sprawującymi patronat nad klasami elektryków i mechaników układa się nader owocnie. Firmy gwarantują zatrudnienie. Fundują nagrody i stypendia dla najlepszych. Organizują: wycieczki i szkolenia, wizyty podczas realizacji inwestycji. Umożliwiają odbycie praktyk zawodowych. Obserwacja nowoczesnych linii technologicznych czy zespołów ludzi posługujących się w codziennej pracy zaawansowanymi narzędziami przywraca w świadomości młodzieży prestiż  pracownikowi wykwalifikowanemu i podnosi poczucie własnej wartości. Uczniowie Technikum Nr 1 zyskują pewność, że po zdaniu egzaminów zawodowych nie będą bezimiennymi trybikami w korporacyjnej maszynie, ale fachowcami - świadomymi współtwórcami przedmiotów, urządzeń lub instalacji, których będą mogli dotknąć, zbadać i użyć. Pomyślna koniunktura w przemyśle i inwestycjach budowlanych sprzyja tym, którzy w „wieku szkolnym” odważą się przebrnąć przez gąszcz dodatkowych zajęć po to, by zyskać kwalifikacje i certyfikaty cenione zawsze i w każdym miejscu na świecie. To oni mają zapewniony bezpieczny  start w dorosłe życie – fundament pozwalający planować szczęśliwą przyszłość dla siebie i najbliższych.

 

Copyright © 2023 Zespół Szkół nr 1 w Koluszkach Rights Reserved.