W dniach 19 i 20 kwietnia w Zespole Szkół nr 1 w Koluszkach przeprowadzona została akcja otwartych drzwi. Goszczący u nas uczniowie klas ósmych okolicznych szkół podstawowych mieli sposobność zapoznania się z profilami nauczania szkoły,  zwiedzenia klasopracowni i szkolnych warsztatów oraz wzięcia udziału w ćwiczeniach z  użyciem pomocy naukowych, stosowanych w nauczaniu przedmiotów zawodowych. Obejrzeli prezentację na temat międzynarodowych projektów, w których uczestniczyli nasi uczniowie. Brali udział w konkursie zmiany koła na czas i bili rekord liczby wyciśnięć kompletnego koła samochodowego. Mogli także spotkać się z przedstawicielami firm, współpracujących ze szkołą. Powodzeniem cieszyły się pracownie techniczne, w których uczniowie prezentowali urządzenia, służące im w zdobywaniu umiejętności zawodowych oraz zaimprowizowany salonik fryzjerski, gdzie można było zmienić uczesanie. Tegoroczną nowością były prezentacje własnych projektów uczniów, na które składały się: autorskie programy komputerowe, programowalne roboty i pojazdy spalinowe.

Główną atrakcją drugiego dnia imprezy była wizyta szesnastu przedstawicieli klubu motorowego: "ŁÓDZKIE AMCARY". Na szkolnym boisku stanęły fordy mustangi, chevrolety corvette, dodge challengery - ryczały silniki, sterczały w górę długie maski... Właściciele pięknych sportowych maszyn opisywali przybyłym osiągi swoich cacek, dzielili się wrażeniami z jazdy.

Poniżej prezentujemy listę podmiotów, które pomogły nam w organizacji i przyczyniły się swoją obecnością do uświetnienia tegorocznych DNI DRZWI OTWARTYCH.

• Podstawowa Stacja Kontroli Pojazdów - Robert Balcerak

• Łódzkie Amcary

• Restauracja "MALAGA" - Malwina Zwolińska

• PERN S.A. Baza Paliw nr 1 w Koluszkach

• Przedsiębiorstwo AGAT S.A.

• E. P. Olszyńscy Zakład Piekarniczy

• Zakład Cukierniczy Franciszek Pastusiak

• "Kar - Pol" Sklep Spożywczo - Przemysłowy H. i S. Karlińscy

• KROTOSKI sp. z o. o. - dealer marek VW, AUDI, Škoda, Maxus, MG

• ZIMNY AUTO sp. z o. o. - dealer marek VW, Škoda, Seat, Cupra

• Zakład Fryzjerski "METAMORFOZA" - Stanisława Jasiak

• Usługi Stolarskie "Stol - Bud" - Paweł Słomkowski

Społeczność Zespołu Szkół nr 1 w Koluszkach składa serdeczne podziękowania wszystkim wymienionym wyżej osobom, firmom i stowarzyszeniom
oraz członkom Rady Rodziców.

Wasz wkład sprawił,
że tegoroczna impreza była wyjątkowa!