W górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Ostatni dzwonek!!! Dołącz do ZS nr 1 w Koluszkach

szkołą pozytywnego wyboru

GALERIA

W dniu 8 listopada br., uczniowie klas: trzeciej oraz piątej technikum o profilu informatycznym mieli niepowtarzalną okazję uczestniczyć
w Łódzkich Dniach Informatyki. Swoją wizytę na Uniwersytecie Łódzkim młodzież rozpoczęła od wysłuchania wykładu na temat rozwoju sztucznej inteligencji. Następnie uczniowie wzięli udział w warsztatach prowadzonych na Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej UŁ. Pierwszy dotyczył programowania mikrokontrolerów, których zastosowania odnajdujemy w budowie dronów i drukarek 3D. Kolejne warsztaty prowadzone
przez studentów miały na celu przybliżyć słuchaczom zagadnienia, leżące u podstaw współczesnej sztucznej inteligencji,
poprzez analogię do funkcjonowania ludzkiego mózgu.

Prelegenci podzielili się swoim doświadczeniem zawodowym, opowiedzieli o najnowszych trendach w branży oraz zachęcali młodych ludzi
do dążenia do samorealizacji w świecie informatyki. Warto podkreślić, że uczestnicy Łódzkich Dni Informatyki mieli także okazję zwiedzić nowoczesne laboratoria i pracownie Uniwersytetu Łódzkiego, gdzie prowadzone są badania naukowe z zakresu informatyki. To niewątpliwie wzbudziło dodatkowe zainteresowanie uczniów i pozwoliło im zobaczyć, jakie możliwości stoją przed absolwentami kierunków informatycznych.

Wizyta na uczelni była nie tylko okazją do nauki, ale również do nawiązania cennych kontaktów z ekspertami w dziedzinie oraz z innymi pasjonatami informatyki.

Copyright © 2024 Zespół Szkół nr 1 w Koluszkach Rights Reserved.