W górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Ostatni dzwonek!!! Dołącz do ZS nr 1 w Koluszkach

szkołą pozytywnego wyboru

 

GALERIA

 

W dniach 20 -22 września br. uczniowie klas 3 TIE, 4 TPI i 2 TPI pod opieką p. Moniki Łukowiak
i p. Roberta Wojtasia zwiedzali urocze zakątki województwa świętokrzyskiego i podkarpackiego.

W środowe popołudnie po zakwaterowaniu się w miejscowości Skopanie uczestnicy wycieczki udali się spacerkiem do Baranowa Sandomierskiego, by zwiedzić znajdujący się tam zamek pochodzący z czasów późnego renesansu, zwany małym Wawelem. W czwartek młodzież podziwiała uroki Sandomierza. Zwiedzanie tego historycznego miasta rozpoczęła od przejścia Podziemną Trasą Turystyczną. Półtorakilometrowy marsz zespołem dawnych miejskich piwnic i składów zakończył się pod budynkiem Ratusza. Następnie uczniowie przeszli
przez Bramę Opatowską. Kolejnym punktem wycieczki była Zbrojownia Rycerska. Tutaj młodzież mogła ubrać stroje rycerskie, wziąć w ręce miecze, szable, kopie, tarcze itp. oraz wysłuchać niezwykle zabawnego wykładu dotyczącego rycerskiego kunsztu. Po wyczerpującym zwiedzaniu był czas na chwilę relaksu na sandomierskim rynku. Chętni mogli odwiedzić Muzeum, Salę Gabinet Figur Woskowych Ojca Mateusza. Pod koniec dnia uczniowie przeszli Wąwozem Świętej Królowej Jadwigi. To bez wątpienia jedna z największych atrakcji turystycznych Sandomierza. Trzeciego dnia wycieczki w drodze powrotnej uczestnicy zatrzymali się na Świętym Krzyżu,
by podziwiać łysy szczyt z najstarszym polskim sanktuarium ukrywającym Relikwie Drzewa Krzyża Świętego.

Wycieczka dostarczyła młodzieży nie tylko wszechstronnej wiedzy, ale przede wszystkim wielu niezapomnianych wrażeń.

Copyright © 2024 Zespół Szkół nr 1 w Koluszkach Rights Reserved.