W górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Ostatni dzwonek!!! Dołącz do ZS nr 1 w Koluszkach

szkołą pozytywnego wyboru

Pole magnetyczne a fizyka ruchu. Elektromagnetyczna wyrzutnia szynowa.

GŁOSUJ NA  STRONIE:  https://projektanciedukacji.pl/projekt?id=17399

W naszym projekcie chcemy pokazać budowę, zasadę działania oraz przykładowe wykorzystanie elektromagnesów, które mają szerokie zastosowanie. Powszechność elektromagnesów w codziennym życiu jest ogromna, a nasza świadomość ich obecności niewielka. Przy odrobinie inwencji, pomysłowości oraz umiejętnie wykorzystanej wiedzy można zbudować zaskakujące, a zarazem oczywiste w działaniu urządzenia. 
Celem naszego projektu będzie stworzenie od podstaw elektromagnetycznej wyrzutni szynowej, począwszy od schematu, modelu prototypu do finalnej konstrukcji. Ponadto pokażemy wizualne działanie pola magnetycznego, a także nietypowe jego zastosowanie. W projekcie użyjemy programowalne układy, które zwiększą integrację projektu.

Cyfrowe programowanie w obróbce modeli

 GŁOSUJ NA  STRONIE: https://projektanciedukacji.pl/projekt?id=17384

Technika numerycznie sterowanych obrabiarek dla wielu wydaje się bardzo odległa i
zarezerwowana wyłącznie dla wysoce zaawansowanego przemysłu. Wbrew
przeświadczeniu znajdują one zastosowania wśród amatorów w postaci bardziej
przystępnych dla użytkownika urządzeń. Tego typu oprzyrządowanie pozwala na lepsze
zrozumienie tych o wiele bardziej skomplikowanych maszyn.
Celem projektu jest zbudowanie półprofesjonalnej frezarki cnc napędzanej przez układ silników krokowych oraz śrub trapezowych. Zdecydowaną zaletą tego projektu jest jego
kompaktowość oraz relatywnie niski budżet potrzebny do zbudowania go.

 

 

Copyright © 2024 Zespół Szkół nr 1 w Koluszkach Rights Reserved.