W górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Ostatni dzwonek!!! Dołącz do ZS nr 1 w Koluszkach

szkołą pozytywnego wyboru

GALERIA ZDJĘĆ

Czytanie na głos stymuluje rozwój umysłowy, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię.

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001r., zaś sama data 29 września wiąże się z dniem urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.

Głośne czytanie pozwala utożsamić się z bohaterem, jego emocjami, odczuciami… Współcześnie młodzi ludzie sporadycznie mają okazję posłuchać się nawzajem podczas odgrywania ról, czytania tekstów, dialogów.  A w dniu dzisiejszym uczniowie klas trzecich mieli okazję wcielić się w role bohaterów III części „Dziadów” Adama Mickiewicza.

Copyright © 2024 Zespół Szkół nr 1 w Koluszkach Rights Reserved.