W górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Ostatni dzwonek!!! Dołącz do ZS nr 1 w Koluszkach

szkołą pozytywnego wyboru

GALERIA 

Rok 2019 jest Jubileuszowym Rokiem Matematyki. W jego obchody idealnie wpisał się 14 marca 2019r. jako Dzień Liczby π na Politechnice Łódzkiej.

Tego dnia uczniowie ZSP Nr 1 w Koluszkach wzięli udział w Dniu Otwartym tej znakomitej, łódzkiej uczelni technicznej.

Studenci z kół naukowych P.Ł. postanowili pokazać swoje osiągnięcia przez pryzmat liczby π. Młodzież naszej szkoły wzięła udział w ciekawych wykładach, które dotyczyły między innymi: matematyki finansowej, zasady działania dronów, turbin wiatrowych produkujących prąd elektryczny, odkryć N. Tesli i wielu innych. Wykładom towarzyszyły prezentacje i pokazy doświadczeń dotyczących chociażby tekstyliów czy budownictwa.

Politechnika Łódzka jest uczelnią techniczną o bogatym dorobku naukowym. Studenci z kół naukowych zajmują wysokie miejsca w międzynarodowych konkursach. Zwiedzający mogli obejrzeć „łazika marsjańskiego”, który rozsławił P. Ł. w USA. Oferta edukacyjna uczelni zachęca do rozwijania zainteresowań naukami ścisłymi, technicznymi i przyrodniczymi.

14 marca w Dzień Liczby π na Politechnice Łódzkiej ustanowiono nowy rekord Guinnessa w ustawieniu najdłuższego łańcucha ludzi z rozszerzeniem liczby π.

Copyright © 2024 Zespół Szkół nr 1 w Koluszkach Rights Reserved.