Zainwestuj w wykształcenie techniczne - zainwestuj w siebie!

Odpowiadając na potrzeby rynku pracy, kształcimy w zawodzie:

Technik informatyk

Uwaga! Podpisany list intencyjny z firmą PROCAD o nawiązaniu współpracy.

Znalezione obrazy dla zapytania procad koluszki

Firma PROCAD to nowoczesna firma inżynierska prowadząca działalność z zakresu elektroenergetyki, telekomunikacji oraz branży sanitarnej, ponadto zajmuje się projektowaniem i wykonywaniem instalacji i sieci elektroenergetycznej telekomunikacyjnych.

Firma PROCAD realizuje również innowacyjne projekty dotyczące automatyki zabezpieczeń.

Zdjęcie użytkownika Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Koluszkach. Zdjęcie użytkownika Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Koluszkach.

PROCAD oferuje przyszłym uczniom i absolwentom naszej szkoły:

• Praktyki i staże w firmie z nowoczesnym i stale rozwijającym się zapleczem technologicznym (wdrażanie innowacyjnych produktów i usług elektroenergetycznych,
  • Szkolenia z zakresu sieci światłowodowych oraz standardów transmisji danych i automatyki zabezpieczeniowej, informatyki w energetyce, projektowanie sieci teleinformatycznych.
  • Wycieczki tematyczne związane z zawodem informatyka, dające możliwość uczniom poznania szerokiego spektrum rozwojowych w w/w zawodzie, który w obecnych czasach ewoluował stając się atrakcyjną na rynku pracy, ponieważ łączy w sobie elementy programistki i telemechaniki.

W dniu 20.04.2018 r odbyła się wycieczka ZPUE Włoszczowa.

• Atrakcyjne zatrudnienie po ukończeniu szkoły
  • Możliwość dalszych, atrakcyjnych szkoleń oraz rozwoju zawodowego, a także śledzenie rozwiązań z zakresu szeroko rozumianej automatyki
  • Nowoczesny sprzęt

Technik informatyk to modny i poszukiwany zawód.

Jedną z najszybciej rozwijających się dziedzin gospodarki światowej jest właśnie informatyka.
Zawód technik informatyk jest zawodem szerokoprofilowym w zakresie systemów zarządzania bazami danych, komputerowego wspomagania projektowania, grafiki komputerowej, technik multimedialnych, administrowania sieciami.

Proponujemy naukę w dobrze wyposażonej pracowni pod okiem doświadczonych i profesjonalnie przygotowanych teoretycznie i praktycznie nauczycieli.

Szkolimy się również na kursach organizowanych przez Wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Łódzkiego

Absolwenci mogą znaleźć zatrudnienie przy montowaniu, instalowaniu, uruchamianiu, serwisowaniu, sprzedaży komputerów oraz sieci komputerowych, teleinformatycznych oraz telefonów komórkowych.

Nasi uczniowie świetnie są zorientowani w dziedzinie sieci komputerowych i w związku z tym są fachowcami, których chętnie zatrudnią firmy telekomunikacyjne.

Nasi absolwenci są także fachowcami od multimediów i stron internetowych. Potrafią tworzyć zarówno małe strony internetowe, jak i strony firm czy duże portale informacyjne. Uczymy naszych uczniów jak stworzyć sklep internetowy, fanpage i itp. Uczniowie, którzy ukończą Technikum Informatyczne sprawdzą się we wszelkiego rodzaju firmach zarządzających i tworzących strony internetowe oraz obsługujących bazy danych.

Absolwenci mogą kontynuować naukę na krajowych wyższych uczelniach technicznych, na wydziałach: informatyki, automatyki, robotyki, mechatroniki, telekomunikacji oraz pokrewnych. Są również przygotowani są do prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

Organizujemy liczne konkursy e-sportowe. W ramach tych konkursów wzięło udział liczne grono uczniów okolicznych gimnazjów. Co roku jeździmy na Intel Extreme Masters do Poznania.

Po ukończeniu szkoły nasz absolwent umie:

1. obsługiwać komputer w stopniu zaawansowanym,
2. obsługiwać systemy operacyjne oraz pracować w wybranych rodzajach sieci komputerowych,
3. umiejętnie wykorzystywać wiedzę o budowie i działaniu systemów operacyjnych oraz pracować z innymi systemami,
4. posługiwać się typowym oprogramowaniem użytkowym i narzędziowym,
5. zakładać i utrzymywać bazy danych i nadzorować ich pracę,
6. programować w wybranych językach, w szczególności Pascal, C++,
7. posługiwać się językiem angielskim w stopniu umożliwiającym korzystanie z pisanej po angielsku dokumentacji oprogramowania i sprzętu,
8. komunikować się, wyszukiwać i przetwarzać informacje,
9. samodzielnie doskonalić kwalifikacje zawodowe m.in. poprzez zdobywanie specjalizacji: grafika komputerowa , administracja sieci, projektowanie stron internetowych, eksploatacja sprzętu komputerowego,
10. organizować działalność własnej, małej firmy.

{youtube}hvobvNV5J4A{/youtube}

Copyright © 2018 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Koluszkach Rights Reserved.