Zainwestuj w wykształcenie techniczne - zainwestuj w siebie!

Odpowiadając na potrzeby rynku pracy, kształcimy w zawodzie:

Technik informatyk

W ciągu 4 lat nauki przygotujemy Cię do zdania trzech niezbędnych kwalifikacji, jak też zadbamy o Twoje kompetencje wymagane na egzaminie maturalnym. Kwalifikacje w zawodzie:

• Montaż i eksploatacja komputerów osobistych oraz urządzeń peryferyjnych E.12.
  • Projektowanie lokalnych sieci komputerowych i administrowanie sieciami E.13.
  • Tworzenie aplikacji internetowych i baz danych oraz administrowanie bazami E.14.

Technik informatyk to modny i poszukiwany zawód.

Jedną z najszybciej rozwijających się dziedzin gospodarki światowej jest właśnie informatyka.
Zawód technik informatyk jest zawodem szerokoprofilowym w zakresie systemów zarządzania bazami danych, komputerowego wspomagania projektowania, grafiki komputerowej, technik multimedialnych, administrowania sieciowym.

Proponujemy naukę w dobrze wyposażonej pracowni pod okiem doświadczonych i profesjonalnie przygotowanych teoretycznie i praktycznie nauczycieli.

Szkolimy się na kursach organizowanych przez Wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Łódzkiego

Współpracujemy również z Wydziałem Inżynierii Mechanicznej i Informatyki Politechniki Częstochowskiej

Przykładowa lekcja w technikum w klasie pierwszej.

Praktyka zawodowa w wymiarze 4 tygodni w klasie III.

Absolwenci mogą znaleźć zatrudnienie przy montowaniu, instalowaniu, uruchamianiu, serwisowaniu, sprzedaży komputerów oraz sieci komputerowych, teleinformatycznych oraz telefonów komórkowych. Czyli w sklepach komputerowych, serwisach komputerowych czy hurtowniach.

Nasi uczniowie świetnie są zorientowani w dziedzinie sieci komputerowych i w związku z tym są fachowcami których chętnie zatrudnią firmy telekomunikacyjne takie jak CityNet, Multimedia, Orange, PlusGSM  i inne. Ponadto wszędzie tam gdzie potrzebny jest specjalista od sieci komputerowych nasi absolwenci sobie świetnie poradzą.

Nasi absolwenci są także są także fachowcami od multimediów i stron internetowych. Potrafią tworzyć zarówno małe strony internetowe, jak i strony firm czy duże portale informacyjne. Uczymy naszych uczniów jak stworzyć sklep internetowy, fanpage i itp. Uczniowie którzy ukończą Technikum Informatyczne sprawdzą się we wszelkiego rodzaju firmach zarządzających i tworzących strony internetowe oraz obsługujących bazy danych.

Absolwenci mogą kontynuować naukę na krajowych wyższych uczelniach technicznych, na wydziałach: informatyki, automatyki, robotyki, mechatroniki, telekomunikacji oraz pokrewnych. Są również przygotowani są do prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

Po ukończeniu nauki uczeń będzie mógł z powodzeniem:

1. obsługiwać komputer w stopniu zaawansowanym,
2. obsługiwać systemy operacyjne oraz pracować w wybranych rodzajach sieci komputerowych,
3. umiejętnie wykorzystywać wiedzę o budowie i działaniu systemów operacyjnych oraz pracować z innymi systemami,
4. posługiwać się typowym oprogramowaniem użytkowym i narzędziowym,
5. zakładać i utrzymywać bazy danych i nadzorować ich pracę,
6. programować w wybranych językach, w szczególności Pascal, C++,
7. posługiwać się językiem angielskim w stopniu umożliwiającym korzystanie z pisanej po angielsku dokumentacji oprogramowania i sprzętu,
8. komunikować się, wyszukiwać i przetwarzać informacje,
9. samodzielnie doskonalić kwalifikacje zawodowe m.in. poprzez zdobywanie specjalizacji: grafika komputerowa , administracja sieci, projektowanie stron internetowych, eksploatacja sprzętu komputerowego,
10. organizować działalność własnej, małej firmy.

Typowe miejsca pracy dla technika informatyki:

1. ośrodki obliczeniowe,
2. firmy zajmujące się tworzeniem i eksploatacją oprogramowania komputerowego,
3. punkty serwisowe,
4. firmy administrujące sieci komputerowe,
5. sklepy komputerowe,
6. w każdym przedsiębiorstwie w dziale obsługi informatycznej,
7. własna działalność gospodarcza w zakresie usług informatycznych

Uczestniczymy w różnych wydarzeniach. Mamy porozumienie z Uniwersytetem Łódzkim, z wydziałem Fizyki i Informatyki stosowanej w ramach którego nasi uczniowie odbywają szkolenia z infromatyki i dziedzin pokrewnych.

Jeździmy a liczne wycieczki m. in. co roku na IEM do Poznania

Copyright © 2017 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Koluszkach Rights Reserved.