Technikum Elektryczne o specjalności automatyka przemysłowa i informatyka.

Klasa objęta patronatem firmy AGAT S.A.

Klasa wychodzi naprzeciw potrzebom dzisiejszego rynku pracy, na którym brakuje wysoko wykwalifikowanych techników elektryków posiadających umiejętności związane z eksploatacją nowoczesnych systemów automatyki przemysłowej. W klasie objętej patronatem firmy AGAT S.A. kształcimy takich specjalistów. Nasi absolwenci to poszukiwani fachowcy łączący umiejętności wykonywania instalacji elektrycznych, energetycznych, eksploatacji urządzeń i maszyn elektrycznych z obsługą i wdrażaniem systemów automatyki przemysłowej i mechatroniki.

Jej uczniowie korzystają z wieloletnich doświadczeń szkoły w kształceniu techników elektryków i informatyków oraz praktycznej nauki na warsztatach szkolnych. Z kolei współpraca z przedsiębiorstwem AGAT pozwala czerpać z doświadczeń firmy w zakresie projektowania i wdrażania systemów automatyki przemysłowej, energetyki i mechatroniki. Przy wsparciu merytorycznym i finansowym przedsiębiorstwa utworzona została pracownia automatyki przemysłowej. Wyposażona jest ona w nowoczesne stanowiska ćwiczeniowe, w większości zaprojektowane i wykonane przez firmę AGAT.

AGAT to firma znana z projektowania i wykonywania prac z zastosowaniem najnowszych technologii i rozwiązań z dziedziny automatyki, energetyki i informatyki.

Bierze udział w realizacji najważniejszych inwestycji w kraju oraz wielu za granicą.

Przykłady:

· Metro w Warszawie

· Dworzec Łódź Fabryczna

· Lotnisko w Łasku

· Okęcie

· Instalacje dla Orlenu

· Stacje energetyczne

· Modernizacja linii kolejowych

· Stadion Narodowy

· Automatyka dla niemieckiej kolei S-Bahn Berlin

Korzyści, które daje współpraca:

· możliwość zdobycia wysokich kwalifikacji i zatrudnienia w firmie