W górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Ostatni dzwonek!!! Dołącz do ZSP nr 1 w Koluszkach

szkołą pozytywnego wyboru

Kalendarz wydarzeń szkolnych

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

GALERIA

17 grudnia odbyło się uroczyste przekazanie przez przedstawicieli firmy AGAT S.A., AGAT IT oraz SIEMENS dwóch nowoczesnych stanowisk dydaktycznych ze sterownikami programowalnymi do pracowni automatyki przemysłowej w Technikum Elektrycznym. Firmę AGAT reprezentował Dyrektor Pionu Technicznego Pan Tadeusz Siejkowski, AGAT IT Kierownik Działu Projektowania i Członek Zarządu Pan Ryszard Domagała, natomiast przedstawicielem firmy SIEMENS był Sales Development Engineer Pan Konrad Wolski.

Firma SIEMENS będąca światowym liderem w projektowaniu i produkcji przemysłowych sterowników programowalnych PLC udostępniła nam jedne z najnowszych produkowanych obecnie sterowników. Natomiast AGAT zaprojektował i wykonał stanowiska dydaktyczne pozwalające zapoznać się z działaniem, programowaniem i wykorzystaniem w układach automatyki otrzymanych sterowników. Przedstawiciele firm zapewnili, że otrzymany sprzęt to obecnie najnowsze rozwiązania stosowane w przemyśle i automatyce. Dzięki temu nasi uczniowie będą mogli kształcić się w oparciu o najnowsze technologie.

Chcielibyśmy bardzo podziękować firmom za wykonanie i udostępnienie stanowisk.

Firma AGAT współpracuje z naszą szkołą już kilka lat. Jest patronem klas Technikum Elektrycznego o specjalności automatyka przemysłowa i informatyka. Wyposażyła już wcześniej pracownię w kilka bardzo nowoczesnych stanowisk ćwiczeniowych.

Bardzo cieszymy się również z nawiązania kontaktów z firmą SIEMENS. SIEMENS to kolejny światowy koncern (poza Kongsberg Automotive współpracującym z Technikum Mechanicznym), który zwrócił uwagę na naszą szkołę. Jest to dla nas niewątpliwie wyróżnieniem. Mamy nadzieję, że kontakty zaowocują  w przyszłości jeszcze bliższą współpracą.

Dzięki kilkuletniemu wspieraniu naszej szkoły przez firmę AGAT i obecnemu zaangażowaniu firmy SIEMENS dołączyliśmy do wąskiego grona szkół, w których pracownie automatyki przemysłowej wyposażone są w sprzęt najnowszej generacji.

Współpraca z najlepszymi firmami z branży energetyki i automatyki jest dla nas dużym przywilejem ale jednocześnie motywacją do tego, aby proces kształcenia zawodowego utrzymywać na poziomie, jaki prezentują nasi partnerzy.

Copyright © 2019 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Koluszkach Rights Reserved.