W górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Ostatni dzwonek!!! Dołącz do ZS nr 1 w Koluszkach

szkołą pozytywnego wyboru

GALERIA

Dnia 7 czerwca 2017r. w ZSP Nr 1 w Koluszkach odbyła się II edycja konkursu matematycznego skierowanego do młodzieży gimnazjalnej. Konkurs przebiegał pod hasłem: „Matematyka dla zawodowców”. Przedmiotem oceny konkursowej były wiedza i umiejętności obejmujące treści podstawy programowej z matematyki dla III etapu edukacji z uwzględnieniem zadań na zastosowanie matematyki do realizacji zagadnień związanych z nauczaniem technicznym.

 

Do konkursu zgłosiły się cztery szkoły gimnazjalne: Gimnazjum nr 1 w Koluszkach, Gimnazjum Gminy Brzeziny z Siedzibą w Przecławiu, Gimnazjum nr 2 im. Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Koluszkach oraz Zespół Szkół w Gałkowie Dużym. Ogółem w konkursie udział wzięło 12 uczniów, po trzy osoby z każdej z wymienionych szkół.

 

Celem Konkursu Matematycznego „EPSILON” jest umożliwienie gimnazjalistom uzdolnionym matematycznie sprawdzenie swoich wiadomości i możliwości, a także dostarczenie im satysfakcji, szansy i radości z sukcesu. Tegoroczny konkurs adresowany był do uczniów, którzy podejmą naukę w szkołach technicznych. Pomysłodawczynie konkursu Wiesława Boczyluk i Agnieszka Podwysocka postawiły przed gimnazjalistami jeszcze jeden cel: wykorzystanie wiedzy i umiejętności matematycznych w sytuacjach praktycznych. Zadania konkursowe wymagały od uczniów precyzji i logicznego myślenia. Zarówno zadania zamknięte, jak i otwarte nie należały do łatwych i poruszały m. in. zagadnienia mechaniki. Mimo to gimnazjaliści udowodnili, że zaliczają się do matematycznej elity w swoich szkołach.

 

Rangę konkursu podnosi fakt ufundowania nagród dla zwycięzców przez znaną koluszkowską firmę Pol-Hun oraz Biuro Rachunkowe Brzezińska 51 należące do pani mgr inż. Barbary Malechy.

 

Dyrekcja ZSP Nr 1 dziękuje sponsorom za okazaną pomoc i zaprasza do współpracy!

 

Wyniki II Konkursu Matematycznego „EPSILON” przeprowadzonego dnia 7 czerwca 2017r. w ZSP Nr 1 w Koluszkach:

 

·         I miejsce – Dawid Błaszczyk, Gimnazjum Gminy Brzeziny z Siedzibą w Przecławiu

 

·         II miejsce – Karol Kuźniak, Gimnazjum Nr 1 w Koluszkach

 

·         III miejsce – Roksana Szymczyk, Zespół Szkół w Gałkowie Dużym

 

Prace oceniła komisja konkursowa w składzie: Maria Kreńska, Wiesława Boczyluk, Małgorzata Wawrzonowska.

 

 

Wszystkim laureatom konkursu serdecznie gratulujemy!

 

 

W.B..

Copyright © 2023 Zespół Szkół nr 1 w Koluszkach Rights Reserved.