W dniach 25 i 27 kwietnia br. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Koluszkach została  przeprowadzona akcja „Otwarte drzwi szkoły”. Gimnazjaliści z okolicznych placówek mogli swobodnie przekroczyć progi szkoły przy ul. Wigury 2 i zobaczyć wszystkie jej zakamarki. Czekały na nich liczne atrakcje i niespodzianki. Przyszli absolwenci gimnazjów zainteresowani podjęciem nauki w technikum lub  Szkole Branżowej I stopnia nie tylko zwiedzali sale lekcyjne. Przede wszystkim mieli okazję spotkać się i porozmawiać z przedstawicielami firm: AGAT S.A.,  Kongsberg Automotive, Wytwórnia Broni Popiński, które objęły swym patronatem klasy w ZSP Nr 1. Gimnazjaliści uczestniczyli w lekcjach otwartych z zakresu mechaniki, elektryki i informatyki. Dokonywali  montażu metalowych modeli pojazdów transportowych, pomiarów części maszyn za pomocą suwmiarek i mikrometrów. Łączyli przewody elektryczne, sprawdzali, jak działa elektromagnes. Podczas wykonywania zadań wykazali się umiejętnością czytania rysunków montażowych, sprawnością manualną przy skręcaniu modeli i spostrzegawczością.

Uczniowie szkoły kształcący się w zawodzie technik pojazdów samochodowych  prezentowali swoim młodszym kolegom działanie zespołów samochodowych, które są na wyposażeniu szkolnej pracowni techniki samochodowej.

Przyszli absolwenci gimnazjów wzięli też udział w konkursie mechanicznym. Spróbowali również swoich sił w jeździe samochodem zdalnie sterowanym po torze z przeszkodami.

W czasie dni otwartych drzwi na szkolnych korytarzach zorganizowano wystawę produktów piekarskich i cukierniczych będących dziełem uczniów Zasadniczej Szkoły Zawodowej. Można było posmakować pysznych pączków, chałek, serników itp. Każdy gimnazjalista miał też okazję skorzystać z bezpłatnych usług fryzjerskich świadczonych przez bardzo młode, ale jakże zdolne i kreatywne uczennice ZSP Nr 1 kształcące się w zawodzie fryzjer.

Dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie gorąco dziękują Radzie Rodziców oraz współpracującym ze szkołą firmom i przedsiębiorcom, za zaangażowanie się w przedsięwzięcie:

• Przedsiębiorstwu AGAT S.A. z Koluszek
  • Firmie KONGSBERG AUTOMOTIVE Sp. z o.o. zakład w Koluszkach