W górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Ostatni dzwonek!!! Dołącz do ZS nr 1 w Koluszkach

szkołą pozytywnego wyboru

24 lutego 2017r. uczniowie klasy pierwszej technikum elektrycznego ZSP Nr 1 w Koluszkach mieli przyjemność zwiedzić centrum edukacyjne PGE Giganty Mocy w Bełchatowie. Ekspozycja poświęcona jest głównie dziejom geologicznym okolic Bełchatowa, procesowi powstania złóż węgla brunatnego oraz codziennej pracy kopalni i Kombinatu Energetycznego Bełchatów. Równoległym tematem wystawy są dzieje badań nad zjawiskiem elektryczności.

Zwiedzanie ma charakter aktywny: uczniowie mogą sami uruchamiać modele urządzeń i prezentacje multimedialne, zagrać w grę komputerową oraz przeprowadzać eksperymenty. Ciekawy wystrój mają same wnętrza muzeum przedstawiające układ stratygraficzny skał w wyrobisku Bełchatów, las tropikalny rosnący przed tysiącami lat w tym miejscu, fragmenty pomieszczeń elektrowni itp... Zwiedzanie zakończył film prezentujący sposoby pozyskiwania energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych oraz wypad na teren kopalni.

Największym zainteresowaniem młodych elektryków cieszyła się część doświadczalna wystawy, między innymi generator Van de Graaffa oraz model sterowni i innych elementów bełchatowskiego kombinatu. Podobne do tej wycieczki zawodowe, organizowane dzięki hojności AGAT-u, cieszą się wśród uczniów ogromnym powodzeniem, stanowią bowiem doskonałe uzupełnienie wiedzy zdobywanej w szkole.

S.K.

Copyright © 2024 Zespół Szkół nr 1 w Koluszkach Rights Reserved.