W górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Ostatni dzwonek!!! Dołącz do ZS nr 1 w Koluszkach

szkołą pozytywnego wyboru

 

Wzorem lat ubiegłych w dn. 16 lutego br. nasi uczniowie kształcący się w zawodach: technik elektryk, technik pojazdów samochodowych, mechanik – monter maszyn i urządzeń uczestniczyli w szkoleniu z zakresu metod spawania MMA, MIG/MAG i TIG. Organizatorem tegoż przedsięwzięcia jest pan Zbigniew Ziętek właściciel Hurtowni Stali ULAMEX z Zawady koło Tomaszowa Mazowieckiego.

Cześć teoretyczną szkolenia poprowadził pracownik i wykładowca Zakładu Spawalnictwa i Instytutu Technologii Mechanicznych Politechniki Częstochowskiej dr inż. Robert Bęczkowski, natomiast część praktyczną – doświadczona kadra spawalnicza Hurtowni Stali ULAMEX

Nasi uczniowie po przeszkoleniu teoretycznym przystąpili do praktycznego przećwiczenia metod spawania, a następnie wzięli udział w konkursie spawalniczym na najbardziej wytrzymałą próbkę w próbie łamania.

Wyniki konkursu spawania z dn. 16.02.2017 roku:

1. Radosław Kartasiński 1952 kG

2. Konrad Kruś 1813 kG

3. Krystian Heleniak 1711 kG

4. Piotr Tomaszewski 1357 kG

5. Dawid Józefecki 1214 kG

6. Hubert Woźny 1144 kG

7. Kamil Racz 1068 kG

8. Damian Karliński 1047 kG

9. Damian Dulas 1046 kG

10. Jakub Baranowski 958 kG

11. Piotr Nowacki 948 kG

12. Patryk Lenart 887 kG

13. Krystian Spała 772 kG

14. Tomasz Supera 713 kG

15. Adrian Gniadek 665 kG

Wszyscy uczniowie otrzymali certyfikaty ukończenia szkolenia z zakresu nauki spawania metodami:

* MMA – elektrodą otuloną,

* MIG/MAG – półautomatem spawalniczym,

* TIG – elektrodą wolframową,

* Lutospawania.

 

Już w kwietniu 2017r. w Firmie ULAMEX odbędą się zmagania międzyszkolne dla uczniów szkół zawodowych z województwa łódzkiego. Szkolenia tego typu są dla uczniów szkół zawodowych i nauczycieli bardzo cenne, umożliwiają bowiem dostęp do najnowszej wiedzy i urządzeń.

Uczniowie ZSP nr 1 w Koluszkach wraz z nauczycielami dziękują gospodarzowi spotkania panu Zbigniewowi Ziętkowi i pracownikom firmy ULAMEX za tegoroczne szkolenie.

Warto podkreślić, że prezes Firmy ULAMEX jest absolwentem naszej szkoły, o czym zawsze z dumą przypomina uczniom, uświadamiając im , że pasja, zainteresowania, ustawiczne doskonalenie się i zdobywanie nowych umiejętności są niezbędne do świadomego budowania własnej kariery zawodowej.

 

Copyright © 2024 Zespół Szkół nr 1 w Koluszkach Rights Reserved.