W górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Ostatni dzwonek!!! Dołącz do ZS nr 1 w Koluszkach

szkołą pozytywnego wyboru

W błędzie będzie ten, kto pomyśli, że tylko młodzi potrafią zdominować taneczne parkiety. Międzypokoleniowy bal karnawałowy w stylu lat dwudziestych XX w., który odbył się w świetlicy ZSP Nr 1 w Koluszkach 15 lutego br., był znamienitym dowodem na to, że prawdziwe życie zaczyna się na emeryturze. We wspólnej zabawie pod hasłem Lata dwudzieste, czyli dawnych wspomnień czar uczestniczyli słuchacze Akademii Wieku Dojrzałego i młodzież ucząca się w Technikum Nr 1 i Zasadniczej Szkole Zawodowej. Werwy, siły i zapału można seniorom pozazdrościć. Przygotowany przez nauczycieli i w dużej mierze jednego ze studentów AWD, Pana Stanisława Gendka poczęstunek miał dać uczestnikom balu chwilę wytchnienia od zmęczenia. Okazało się jednak, że przerwy w tańcu nie były potrzebne. Właściwie osób siedzących przy stolikach nie można było zobaczyć, z trudem należało szukać wolnej przestrzeni na parkiecie. Wszelkie oczekiwania inicjatorów i organizatorów balu – Pani Wiesławy Boczyluk i Pani Moniki Łukowiak – przerosły kreacje przygotowane przez słuchaczy Akademii Wieku Dojrzałego. Strój każdego uczestnika zabawy utrzymany był w stylu lat dwudziestych. Panie oplotły się pierzastymi boa, na głowach miały opaski z piórami. Nieodzownym elementem ich stroju były koronkowe rękawiczki i perły. Większość panów natomiast pozakładała eleganckie kapelusze, białe szaliczki.

Międzypokoleniowy bal karnawałowy rozpoczął Dyrektor szkoły, który serdecznie i ciepło powitał wszystkich słuchaczy AWD. Swoją obecnością zaszczycili zgromadzonych: Pani Dominika Smyczek, opiekunka seniorów i Pan Kazimierz Zawadzki, Honorowy Obywatel Koluszek i inicjator AWD. W klimat lat dwudziestych wprowadziły uczestników balu dwie uczennice ZSZ przy ZSP Nr 1 w Koluszkach. Magda Stasiak i Ewelina Chybner wykonały kilka piosenek z okresu międzywojnia, m. in. Lata dwudzieste, lata trzydzieste i Miłość Ci wszystko wybaczy. Wtórowali im oczywiście słuchacze AWD. Po gromkich brawach wszyscy uczestnicy balu, zarówno młodzież jak i seniorzy ruszyli do zabawy. Na początek przy akompaniamencie akordeonu zatańczyli pięknego walca. A potem szaleli w rytm charlestona i śpiewali. Panie nuciły panom Już nie zapomnisz mnie. Panowie natomiast przyznawali szczerze: Umówiłem się z nią na 9.00. W trakcie zabawy wybrano królową i króla balu. Zostali nimi  Pani Alicja Frączkowska i Ryszard Kulesza.

Międzypokoleniowy bal karnawałowy był muzyczną wędrówką w czasie do lat dwudziestych, w których nikomu z nas nie przyszło żyć. Zabawa stanowiła dowód na to, że muzyka łączy pokolenia. Wszyscy uczestnicy balu bawili się wspaniale, ale przede wszystkim bliżej poznali charakter okresu międzywojnia, odkryli bogactwo twórczości międzywojennej, a także jej nieodparty i subtelny urok.

Dyrektor i nauczyciele ZSP Nr 1 w Koluszkach pragną złożyć gorące podziękowania Pani Annie Kowalskiej, właścicielce znanej, koluszkowskiej firmy krawieckiej ANKAR i Pani Annie Lenart za nieocenioną pomoc w realizacji przedsięwzięcia i przygotowaniu dekoracji na bal.

 

Copyright © 2024 Zespół Szkół nr 1 w Koluszkach Rights Reserved.