W górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Ostatni dzwonek!!! Dołącz do ZS nr 1 w Koluszkach

szkołą pozytywnego wyboru

15 grudnia 2016 r. uczniowie Technikum Nr 1 przy ZSP nr 1 w Koluszkach uczestniczyli w szkoleniu prowadzonym przez pracowników Uniwersytetu Łódzkiego. Było ono podzielone na dwie części. Pierwsza dotyczyła historii prądu. Podczas wykładu młodzież zdobyła wiedzę m. in. na temat doświadczeń ludzi z elektrycznością, z różnymi dielektrykami i przewodnikami. Poznała pierwsze prądnice i silniki. Drugą część szkolenia stanowiły warsztaty. Wykładowcy UŁ podzielili młodzież na dwie grupy. Uczniowie kształcący się w zawodzie technik informatyk wzięli udział w warsztatach na temat: „Internet Semantyczny: Idea WEB 2. 0”. Natomiast technikom elektrykom zaproponowano zajęcia o błędach pomiarowych mierników elektrycznych. Uczniowie testowali urządzenia pomiarowe, sprawdzali prawo Ohma za pomocą oscyloskopu.

Szkolenie na UŁ było niezwykle ciekawe. Wzbudziło ogromne zainteresowanie uczniów. Młodzież poszerzyła swoją wiedzę. Wykonała też szereg ćwiczeń i doświadczeń, które ilustrowały zdobytą wiedzę teoretyczną.

 

 

 

 

 
 

Copyright © 2024 Zespół Szkół nr 1 w Koluszkach Rights Reserved.