W górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Ostatni dzwonek!!! Dołącz do ZS nr 1 w Koluszkach

szkołą pozytywnego wyboru

W dniu 8 grudnia 2016 r. uczniowie naszej szkoły po raz siódmy pojechali na wycieczkę do Zakładu Fiat Auto Poland S. A. w Tychach.  Jest on jednym z największych zakładów produkcyjnych w Europie. To prawdziwe miasteczko przemysłowe, w którym w obecnej chwili produkuje się dwa modele samochodów: Fiat 500 i Lancię Ypsilon. Uczniowie mieli możliwość na własne oczy zobaczyć produkcję auta. Dowiedzieli się m. in. tego, że z  linii montażowych w zakładzie co 46 sekund zjeżdża jeden samochód, że firma zatrudnia obecnie ok. 3 260 osób, a dodatkowo na jej terenie znajduje się 56 firm świadczących usługi na rzecz fabryki.  Duże wrażenie wywarły na uczniach maszyny i roboty wykorzystywane przy produkcji Fiata 500 i Lancii Ypsilon.

Copyright © 2024 Zespół Szkół nr 1 w Koluszkach Rights Reserved.