,,Ojczyzna- wyzwanie tej ziemi rzucone przodkom i nam,

by stanowić o wspólnym dobru i mową własną jak sztandar wyśpiewać dzieje…”

Ojciec Święty Jan Paweł II

Dnia 10 listopada 2016r. w ZSP nr1 w Koluszkach było wyjątkowo uroczyście.

Cała społeczność uczniowska wraz z Dyrekcją, Radą Pedagogiczną i Pracownikami Szkoły, wzięła udział w Apelu Poległych, który został odczytany przy asyście pocztu sztandarowego ZSP nr 1 w Koluszkach.

W programie szkolnej uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości był jeszcze Konkurs Piosenki Patriotycznej ,,Żeby Polska była Polską”. W jury konkursu zasiedli:

Pan Krzysztof Serwa- dyrektor ZSP nr 1

Pani Monika Łukowiak- vice dyrektor

Pani Karolina Banaszkiewicz- sekretarz szkoły

Pan Stefan Jander- solista zespołu ,,Gałkowianie”

Pan Sławomir Kopytek- polonista

Oto lista wykonawców i pieśni:

1. kl. Im/w- Weronika Domańska, Małgorzata Józwik + chór - ,,Dziewczyna z granatem”;

- Jakub Jałoszyński- ,,Ocalenie”;

- Małgorzata Józwik, Paulina Szymczak, Ewelina Chybner,

Jesica Słomska- ,,Miasto” ;

2. kl. ITE- Piotr Nowacki (akordeon) -,, Rota”, - ,,My Pierwsza Brygada";

3. kl. II m/w- Magdalena Stasiak-,, Biały Krzyż”;

4. kl. II m- Hymn ,,Jeszcze Polska nie zginęła” ;

5. kl. III m/w- ,,Białe róże”;

6. kl. IIITPSI- ,,Białe róże”, -przy akompaniamencie Roberta Malinowskiego (gitara);

7. kl. IV TPSI- ,,Szara piechota”, ,,Przybyli ułani”, - przy akompaniamencie Huberta Kowalczyka (tuba) i Krzysztofa Olejnika (gitara).

Jury po burzliwych obradach ogłosiło swój werdykt.

Pan Dyrektor Krzysztof Serwa odczytał listę zwycięzców Konkursu Piosenki Patriotycznej:

I miejsce- klasa III m /w- nagroda ufundowana przez Komitet Rodzicielski- ,,pizza dla całej klasy” ;

II miejsce- klasa III TPSI i klasa IV TPSI- nagroda ,,dwa dni wolne od pytania”.

Wyróżnienia:

- Raper Jakub Jałoszyński uczeń kl. Im/w– piosenka autorska ,,Ocalenie”- nagroda - gra "Quiz o Polsce" ;

- Solistka Magdalena Stasiak, uczennica klasy II m/w- za wrażliwość i odwagę, nagroda - gra "Quiz o Europie";

- kl. Im/w – za przepiękną scenografię, nagroda- gra „Historia Polski”.

Dodatkowo, zwycięzcom konkursu przyznano ustalone regulaminem punkty dodatnie za postawę uczniowską.

Pan Dyrektor Krzysztof Serwa- przewodniczący konkursowego jury, złożył gratulacje zwycięzcom konkursu i do wszystkich jego uczestników skierował serdeczne podziękowania za dostarczone chwile wzruszeń.

Gośćmi zaproszonymi byli wychowankowie S.O.S.W. w Koluszkach wraz z opiekunem, Panią Bożeną Kobus.

Publiczność, zgromadzoną w holu Szkoły, jednoczyło wspólne przeżywanie 98. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości i chęć wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych.

W czasie spotkania dało się odczuć, że patriotyzm, to życiodajna siła, pulsująca w głębi szlachetnych serc.

Organizatorzy konkursu dziękują uczennicy klasy IIIm/w - Monice Bontal, która z pomocą koleżanek z klasy, przygotowała piękne kotyliony dla uczestników konkursu.

Wszyscy nagrodzeni zostali udekorowani girlandami w barwach narodowych.

Szkolna społeczność pożegnała się życzeniem zawartym w tytułowej piosence konkursu, autorstwa Jana Pietrzaka ,,Żeby Polska była Polską”.

Serdecznie gratulujemy wszystkim

uczestnikom konkursu. To dla nas

zaszczyt i honor, że mogliśmy wspólnie

z Wami przeżywać te podniosłe chwile.