W górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Ostatni dzwonek!!! Dołącz do ZS nr 1 w Koluszkach

szkołą pozytywnego wyboru

Dnia 31 maja 2016 r. o godz. 14.00 w auli ZSP Nr 1 w Koluszkach rozpoczęło się międzypokoleniowe spotkanie słuchaczy Akademii Wieku Dojrzałego ze szkolną młodzieżą. Wystrój sali stylizowany był na kawiarenkę sprzed lat, taką, o której śpiewała I. Jarocka w piosence „Odpływają kawiarenki”. Przygotowany został pod kierunkiem Anety Sobkiewicz, uczennicy klasy 2 w ZSZ, która posłużyła się rekwizytami z zaprzyjaźnionej ze szkołą, znanej, koluszkowskiej firmy krawieckiej ANKAR Pani Anny Kowalskiej.

Młodzież ZSP Nr 1 jest uczona, że „późna dorosłość to czas pomyślny”. Celem międzypokoleniowego spotkania było dać temu przykład. Pani wicedyrektor witając gości powiedziała: „Spotkaliśmy się po to, by zachować i pogłębić wartość życia, a młodych wtajemniczyć. Niech to spotkanie świadczy o wzajemnej zależności i niecodziennej solidarności między różnymi pokoleniami”.

 

Międzypokoleniowe spotkanie przerodziło się szybko w szaloną zabawę. Młodzież ochoczo i z wdziękiem tańczyła z seniorami na parkiecie w rytm znanych przebojów, zarówno tych z lat 60-tych, 70-tych, jak i tych współczesnych. Nie zabrakło koncertu piosenki biesiadnej przy akompaniamencie akordeonów, saksofonu i bębenka. Jednym słowem cała sala śpiewała i pląsała do późnych godzin popołudniowych.

 

 

Spotkanie uświetniła obecność panów muzyków: Jerzego Żabczyńskiego, Kazimierza Picholi, Stanisława Bernacińskiego i Adriana Skorzyckiego (absolwenta szkoły) oraz pani Dominiki Smyczek-opiekunki Akademii Wieku Dojrzałego. Dyrekcja ZSP Nr 1 w Koluszkach składa im ogromne podziękowania za pomoc w organizacji przedsięwzięcia, a wszystkim uczestnikom międzypokoleniowej imprezy dziękuje za wspólną zabawę. Niech żyje bal!

 

Copyright © 2024 Zespół Szkół nr 1 w Koluszkach Rights Reserved.