W górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Ostatni dzwonek!!! Dołącz do ZS nr 1 w Koluszkach

szkołą pozytywnego wyboru

Szkolenie spawalnicze w firmie ULAMEX

11 marca 2016 r. uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Koluszkach kształcący się w zawodach: mechanik monter maszyn i urządzeń, mechanik pojazdów samochodowych, technik pojazdów samochodowych, lakiernik wzięli udział w szkoleniu z zakresu spawania metodami MMA, MIG/MAG i TIG. Organizatorami tegoż przedsięwzięcia były Hurtownia Stali ULAMEX w Zawadzie koło Tomaszowa Mazowieckiego i Politechnika Częstochowska. Cześć teoretyczną poprowadził wieloletni pracownik i wykładowca Zakładu Spawalnictwa Politechniki Częstochowskiej dr inż. adiunkt Kwiryn Wojsyk. Część praktyczną – doświadczona kadra spawalnicza pod kierownictwem prezesa zarządu Firmy ULAMEX pana Zbigniewa Ziętka.
Nasi uczniowie po przeszkoleniu teoretycznym przystąpili do  praktycznego przećwiczenia metod spawania, a następnie wzięli udział w konkursie spawalniczym na najbardziej wytrzymałą próbkę w próbie łamania.
Najlepsze wyniki uzyskali:

1. Damian Kalarus - IIIm ZSZ
2. Radosław Kartasiński - Im ZSZ
3. Damian Miazek - IIIw ZSZ- lakiernik
4. Hubert Woźny – Im ZSZ

 


Wszyscy uczniowie otrzymali certyfikaty ukończenia szkolenia z zakresu nauki spawania metodami:
* MMA – elektrodą otuloną,
* MIG/MAG – półautomatem spawalniczym,
* TIG – elektrodą wolframową,
* Lutospawania.


Już 15 kwietnia 2016 r. w Firmie ULAMEX odbędą się zmagania międzyszkolne dla uczniów szkół zawodowych z województwa łódzkiego o główną  nagrodę – profesjonalną spawarkę.
Szkolenia tego typu są dla uczniów szkół zawodowych i nauczycieli bardzo cenne, umożliwiają bowiem dostęp do najnowszej wiedzy i urządzeń.
Uczniowie ZSP nr 1 w Koluszkach wraz z nauczycielami E. Musiał, M. Wawrzonowską, S. Janderem, R. Jagiełło dziękują gospodarzowi spotkania panu Zbigniewowi Ziętkowi i pracownikom firmy ULAMEX za tegoroczne szkolenie.
Warto podkreślić, że prezes Firmy ULAMEX jest absolwentem naszej szkoły o czym zawsze z dumą przypomina uczniom, uświadamiając im , że pasja, zainteresowania, ustawiczne doskonalenie się i zdobywanie nowych umiejętności są niezbędne do świadomego budowania kariery zawodowej.

Copyright © 2024 Zespół Szkół nr 1 w Koluszkach Rights Reserved.