W górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Ostatni dzwonek!!! Dołącz do ZS nr 1 w Koluszkach

szkołą pozytywnego wyboru

Żyjemy w czasach, kiedy mamy coraz mniej okazji do kontaktów z ludźmi starszymi. Znikają rodziny wielopokoleniowe. Świat zmienia się na tyle szybko, że wiedza gromadzona przez całe życie, szybko traci na wartości. Dlatego nasi uczniowie postanowili  zacieśnić  więzy  między pokoleniami.        3 lutego br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej doszło do niecodziennej i niezwykłej integracji naszej młodzieży  i słuchaczy Koluszkowskiej Akademii Wieku Dojrzałego. Szkolna młodzież pod kierunkiem p. Moniki Łukowiak i p. Wiesławy Boczyluk postanowiła w nietypowy sposób uczcić Tłusty czwartek. Uczennice klasy 2w ZSZ kształcące się w zawodzie fryzjer sprezentowały paniom z Akademii eleganckie fryzury, a dziewczęta uczące się na cukierników – przepyszne pączki i faworki.

 

Każda dostojna członkini Akademii Wieku Dojrzałego poddała się zabiegowi stylizacji włosów. Nowe fryzury poprawiły seniorkom samopoczucie. Sprawiły, że poczuły się one eleganckie. Na ich twarzach zagościł szczery uśmiech.

 

 

W oczekiwaniu na uczesanie uczestniczki Akademii mogły wziąć udział w warsztatach plastyczno – technicznych, w czasie których uczennice ZSP Nr 1 pokazywały krok po kroku, jak wykonać przepiękne róże. Miłym akcentem spotkania w bibliotece były wspólne rozmowy przy pączkach , faworkach i kawie.

To nie koniec integracji międzypokoleniowej. Uczniowie ZSP Nr 1 już zapowiadają następne spotkania z seniorami oraz dziękują za cierpliwość i wyrozumiałość w trakcie czesania, a także cenne życiowe uwagi i ciekawe opowieści.

 

Copyright © 2024 Zespół Szkół nr 1 w Koluszkach Rights Reserved.