W górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Ostatni dzwonek!!! Dołącz do ZS nr 1 w Koluszkach

szkołą pozytywnego wyboru

Fabryka MAHLE w Krotoszynie produkująca części dla światowego przemysłu motoryzacyjnego, to kolejny zakład pracy, który zwiedzali uczniowie naszej szkoły. Wycieczka odbyła się 19 listopada br. Należy podkreślić, że możliwość zwiedzenia zakładu była ogromnym wyróżnieniem dla młodzieży. ZSP Nr 1 jako jedyna szkoła w Polsce mogła w tym roku prześledzić proces produkcyjny tłoków, cylindrów, zaworów, zaczynając od odlewni poprzez procesy obróbki skrawaniem, obróbki plastycznej, kończąc na składaniu    i pakowaniu gotowych części.

 

Firma MAHLE szczególny nacisk kładzie na jakość produktu, dlatego też uczniowie mogli dodatkowo zobaczyć, jak kontroluje się skład odlewanego metalu, dokonuje pomiaru obrabianych części, sprawdza stan ich powierzchni, jak również strukturę  z wykorzystaniem promieni rtg.

 

 

„Części może nieduże, ale proces wielki” – takimi słowami jeden z uczestników wycieczki podsumował  proces produkcyjny najwyższej jakości części do wielu marek, m. in.  Ferrari, Porsche, Harley Davidson, Yamaha, Audi, BMW. Jak się okazało, podczas zwiedzania fabryki trzeba było pokonać prawie 10 km.

Młodzież wraz z opiekunami wycieczki została przyjęta bardzo serdecznie przez pracowników MAHLE. Uczniów poinformowano o możliwości przyszłego zatrudnienia. Wszyscy otrzymali materiały reklamowe, a na wyposażenie szkoły przekazano wzorce części silnika Mahle Oryginal.

 

Oby takich lekcji było jeszcze więcej.

Copyright © 2024 Zespół Szkół nr 1 w Koluszkach Rights Reserved.