W górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Ostatni dzwonek!!! Dołącz do ZS nr 1 w Koluszkach

szkołą pozytywnego wyboru

GALERIA

W dniach 7-9 kwietnia br. nasza szkoła otworzyła drzwi wszystkim zainteresowanym ósmoklasistom i ich rodzicom. Już w progu szkoły czuć było intensywny zapach  pączków, wielkanocnych babek i mazurków. To wszystko na cześć zaproszonych uczniów okolicznych szkół podstawowych, którzy zaszczycili młodzież z Technikum i Branżowej Szkoły I Stopnia  swoją obecnością.

Przyszli absolwenci szkół podstawowych mogli zwiedzić szkołę: pracownie przedmiotowe, techniczne, szkolne warsztaty. Uczestniczyli w krótkich prelekcjach na temat zawodu mechanika pojazdów samochodowych, technika elektryka, technika informatyka, technika pojazdów samochodowych. Wykonywali różne doświadczenia w pracowni elektrycznej. Poznali bazę dydaktyczną szkoły. Mieli okazję porozmawiać z nauczycielami i uczniami. Mogli również skosztować wyrobów piekarskich i cukierniczych sporządzonych przez starszych kolegów kształcących się w Branżowej Szkole I stopnia   w zawodach: kucharz, piekarz, cukiernik. W szkole specjalnie z okazji dni otwartych drzwi otworzono salon fryzjerski, w którym młode adeptki sztuki fryzjerskiej plotły kłoski, warkocze, wodospady każdemu odważnemu gościowi.

Zespół Szkół  nr 1 to szkoła przyjazna dla ucznia. Każdy młody człowiek znajdzie w niej swoje miejsce oraz wsparcie ze strony nauczyciela. Pedagodzy z dużym zaangażowaniem  i przejęciem dbają o intelektualny i duchowy rozwój młodzieży. Oferta szkoły jest przemyślana i skonsultowana   z urzędami pracy tak, by każdy absolwent szkoły mógł znaleźć swoją wymarzoną pracę. Zespół Szkół przy ul. Wigury 2 kształci uczniów w Technikum nr 1  i Branżowej Szkole I stopnia.

Młodzież w technikum może zdobyć wykształcenie  w jednym z czterech atrakcyjnych i popularnych kierunków:

• technik elektryk,

• technik informatyk,

• technik mechanik,

• technik pojazdów samochodowych.

Natomiast szkoła branżowa  prowadzi nabór   do klasy wielozawodowej (fryzjer, kucharz, sprzedawca, cukiernik, piekarz, blacharz samochodowy, lakiernik samochodowy, stolarz i in.) oraz do klas: mechanik-monter maszyn i urządzeń oraz mechanik pojazdów samochodowych.

Dyrektor i nauczyciele Zespołu Szkół nr 1 w Koluszkach składają podziękowania wszystkim pracodawcom, którzy zaangażowali się w organizację dni otwartych drzwi i przygotowali dla uczniów szkół podstawowych różne niespodzianki.

Serdeczne podziękowania kierujemy na ręce właścicieli:

- przedsiębiorstwa AGAT S.A.;

- Zakładu Piekarniczo – Cukierniczego E. P. Olszyńscy w Koluszkach;

- Restauracji „Nowa Zachęta” p. A. Garnysza w Koluszkach;

- Cukierni  F. Pastusiak w Brzezinach;

- Sklepu spożywczego „Kar-Pol”. H.S. Karlińskich;

- Salonu Fryzjerskiego „Metamorfoza” Stanisławy Jasiak;

- Mechaniki pojazdowej i SKP C. Muszyńskiego;

- Podstawowej Stacji Kontroli Pojazdów R. Balceraka;

- „Fryzjerstwa-Kosmetyki” J.Bieńczak  

Copyright © 2024 Zespół Szkół nr 1 w Koluszkach Rights Reserved.