W górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Ostatni dzwonek!!! Dołącz do ZS nr 1 w Koluszkach

szkołą pozytywnego wyboru

Różne języki, różnorodne gatunki muzyczne i zróżnicowane reakcje publiczności –pod znakiem różnorodności 29 października br. odbył się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Koluszkach Konkurs Piosenki Obcojęzycznej, w którym rywalizowali uczniowie gimnazjów z gminy Koluszki oraz młodzież z gimnazjów w Brzezinach, Makowie, Budziszewicach. Celem festiwalu było promowanie języków obcych. Konkurs dawał też młodym wykonawcom szansę artystycznego zaistnienia w środowisku koluszkowskim. Na scenie zaprezentowało się łącznie 28 muzyków. Wszyscy toczyli zacięty bój, bo stawka była wysoka. Główną nagrodę w Konkursie Piosenki Obcojęzycznej stanowił bezpłatny semestralny kurs języka angielskiego w Centrum Języków Obcych  Lingua Center   w Koluszkach.

 

Publiczność usłyszała piosenki wykonywane w trzech językach - angielskim, niemieckim i francuskim. Repertuar był zróżnicowany pod względem muzycznym. Wykonawców oceniało jury w  składzie : p. Paweł Wochna- muzyk z profesjonalnego studia nagrań „Mania Studio” z Koluszek, p. Agnieszka Kowalczyk-  nauczyciel j. niemieckiego   i p. Krzysztof Olejnik- nauczyciel j. angielskiego. Pod ocenę Jury konkursu brało: poprawność językową, trudność językową wykonanego utworu, interpretację muzyczną oraz walory artystyczne.

 

 

Gimnazjaliści  zaprezentowali bardzo wysoki poziom artystyczny, duże umiejętności językowe oraz zdolności muzyczno-wokalne. Dostarczyli publiczności wielu wzruszeń i wrażeń estetycznych. Festiwal był prawdziwą ucztą duchową, ale również okazją do zabawy i wymiany doświadczeń z rówieśnikami z innych szkół.. Na zakończenie konkursu wręczono zwycięzcom nagrody, a wszystkim uczestnikom dyplomy i statuetki w kształcie żab.

Zwyciężczynią   Konkursu Piosenki Obcojęzycznej została Sara Kunka- uczennica Gimnazjum w Brzezinach, która wykonała piosenkę „Glaub an mich” . II miejsce zajęła Wiktoria Kaczorowska - uczennica Gimnazjum nr 2 w Koluszkach za wykonanie utworu Someone like you”. Na III miejscu uplasowali się uczniowie z Gimnazjum w Brzezinach:  
Konrad Markiewicz, Aleksandra Jagielska i Klaudia Siucińska, którzy zaśpiewali piosenkę „Halt dich an mir fest”.

Dziękujemy p. Alicji Mazurowskiej- dyrektor Centrum Języków Obcych w Koluszkach za ufundowanie nagród w konkursie oraz piekarni „Olszyńscy” za przygotowanie słodkiego poczęstunku dla uczestników.

 

Wyrazy podziękowania kierujemy do nauczycieli z gimnazjów w Koluszkach, Gałkówku, Brzezinach, Makowie oraz Budziszewicach za merytoryczne przygotowanie uczniów do konkursu.

Copyright © 2024 Zespół Szkół nr 1 w Koluszkach Rights Reserved.