W górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Ostatni dzwonek!!! Dołącz do ZS nr 1 w Koluszkach

szkołą pozytywnego wyboru

W dniu 28.10.2021r. uczniowie z klas trzecich technikum o profilu informatycznym z Zespołu Szkół nr 1 w Koluszkach wzięli udział w projekcie edukacyjnym, w ramach którego pomagali leśnikom. Wspólnie z klasą 2a Szkoły Podstawowej nr 1 w Koluszkach sadzili drzewa w lesie. W okolicach Redzenia znajduje się obszar chroniony Natura 2000 i właśnie tam uczniom z obu szkół udało się zasadzić 380 dębów. Należy podkreślić, że wspólny projekt ma znaczenie symboliczne. Uczniowie z obu szkół posadzili drzewa, by uczcić w ten sposób 110 lat istnienia Szkoły Podstawowej nr 1 w Koluszkach.  

Akcja taka jak ta ma w swoich założeniach służyć ochronie drzew oraz popularyzacji ich znaczenia w biosferze. Ma także podnosić świadomość ekologiczną społeczeństwa w zakresie ochrony środowiska i zmian klimatu na Ziemi. Organizatorzy akcji:  p. Katarzyna Jeziorska ze Szkoły Podstawowej nr 1 w  Koluszkach oraz p. Paweł Wysokiński z Zespołu Szkół nr 1 w Koluszkach chcieli  zainspirować dzieci, młodzież, nauczycieli i wszystkich uczestników projektu do podejmowania lokalnych działań proekologicznych dotyczących sadzenia i ochrony drzewostanu.

Zdaniem organizatorów,  drzewa stanowią najlepszą jak do tej pory ochronę przed zmianami klimatycznymi. Ponadto ich sadzenie jest jednym z najpiękniejszych i rzeczowych elementów ochrony środowiska. Pomysłodawcy akcji zaznaczają  jednak, że równie ważna jest edukacja i świadomość konsekwencji działalności człowieka dla środowiska naturalnego.

Chcielibyśmy również podziękować Nadleśnictwu Brzeziny, które udostępniło nam sprzęt oraz sadzonki drzew.

 1 2

Copyright © 2024 Zespół Szkół nr 1 w Koluszkach Rights Reserved.