W górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Ostatni dzwonek!!! Dołącz do ZS nr 1 w Koluszkach

szkołą pozytywnego wyboru

 

GALERIA

W ramach patronatu firmy AGAT, 18 września klasy 1 i 2 technikum elektrycznego ZS nr 1 w Koluszkach wraz z opiekunami: dyrektorem Krzysztofem Serwą, Michałem Bryksą oraz Anną Pabiniak-Miazek pojechały na 32 Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie. Były to największe w Polsce targi nowoczesnych urządzeń, aparatury i technologii dla przemysłu energetycznego, mieszczące się na 4 ha urokliwie położonego terenu u stóp Dębowca i Szyndzielni. Zwiedzający, w tym  nasi uczniowie, mogli zapoznać się z wielkogabarytowymi eksponatami  oraz prezentowanymi nowymi technologiami min. prac pod napięciem na liniach napowietrznych niskiego i średniego napięcia. Ekspozycje mogliśmy oglądać zarówno w nowoczesnych halach wielofunkcyjnych, jak pawilonach namiotowych czy terenach otwartych. Ponadto uczniowie mieli możliwość spotkać się i porozmawiać z czołowymi przedstawicielami sektora elektroenergetycznego, poznając przy tym najnowsze rozwiązania konstrukcyjne i technologiczne oraz dyskutować na temat rozwoju tej strategicznej we współczesnym świecie branży. Wśród eksponatów mogliśmy zobaczyć urządzenia rozdzielcze wysokich i niskich napięć, transformatory, generatory, a także: silniki, agregaty prądotwórcze i UPS-u, odnawialne źródłaenergii, osprzęt sieciowy, układy automatyki, słupy i oprawy oświetleniowe, specjalistyczne pojazdy energetyki, energooszczędne źródła światła.

Targi ENERGATAB zaskoczyły uczniów innowacjami i nowinkami technicznymi, ale przede wszystkim praktycznymi pokazami z zastosowaniem nowoczesnych narzędzi i technologii. Zainteresowaniem cieszyło się również konferencje, a zwłaszcza ta dotycząca czynników wpływających na jakość dostarczanych urządzeń i aparatury. Polska Izba Gospodarcza elektrotechniki oraz KIGEiT, SHE i POLLIGHTING zwrócili uwagę na rozpowszechniający się problem pojawiających się na polskim rynku wadliwych artykułów elektroinstalacyjnych niespełniających aktualnych wymagań.

Na poligonie Ośrodka Szkoleniowego ZID-u odbywały się również zajęcia praktyczne, które najbardziej spodobały się naszym uczniom i w których czynnie brali udział. A były to min.: praktyczne pomiary rezystancji uziemień, otwieranie i zamykanie odłącznika SZ24M w linii SN, zaprasowywanie uchwytów odciągowych czy praktyczne zastosowanie techniki oplotowej.

 

Anna Pabiniak-Miazek

Copyright © 2024 Zespół Szkół nr 1 w Koluszkach Rights Reserved.