W górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Ostatni dzwonek!!! Dołącz do ZS nr 1 w Koluszkach

szkołą pozytywnego wyboru

GALERIA

W dniach 16 i 17 maja w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Koluszkach przeprowadzona została akcja otwartych drzwi. Uczniowie okolicznych gimnazjów i szkół podstawowych mieli sposobność zapoznania się z profilami nauczania szkoły,  zwiedzenia klasopracowni i szkolnych warsztatów oraz wzięcia udziału w ćwiczeniach z użyciem pomocy naukowych, stosowanych w nauczaniu przedmiotów zawodowych. Mogli także spotkać się z przedstawicielami firm PROCAD oraz KONGSBERG AUTOMOTIVE, które aktywnie współpracują ze szkołą obok innych przedsiębiorstw, takich jak: AGAT S.A.,  WYTWÓRNIA BRONI POPIŃSKI, PTAK S.A. 

Miejscami najbardziej obleganymi były pracownie techniczne oraz salonik fryzjerski zaimprowizowany przez uczennice pani Justyny Bieńczak. Rozchwytywano również wyeksponowane wyroby Zakładu Piekarniczego „OLSZYŃSCY” i asortyment sklepu SPAR.

Nowością w bieżącym roku była przygotowana sala, w której goście zostali zapoznani ze szczegółami uczestnictwa szkoły w programach ERASMUS +. Obejrzeli film z praktyk zawodowych w Grecji, które miały miejsce w październiku 2018 roku oraz fotografie z wyprawy do Turcji w kwietniu br. Wrażeniami z zagranicznych wojaży chętnie dzielili się zarówno nauczyciele, jak i uczniowie.

Dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie gorąco dziękują Radzie Rodziców oraz współpracującym ze szkołą firmom i przedsiębiorcom, za zaangażowanie się w akcję promocyjną szkoły.

 

W roku szkolnym 2018/2019 ZSP Nr 1 w Koluszkach organizuje nabór do klas pierwszych o profilach:

TECHNIKUM NR 1

·         Technik elektryk – specjalność: automatyka przemysłowa i informatyka (patronat firmy AGAT S.A.)

·         Technik mechanik – specjalność: użytkowanie obrabiarek skrawających (patronat firmy KONGSBERG AUTOMOTIVE)

·         Technik informatyk – specjalność: montaż i eksploatacja systemów komputerowych, urządzeń peryferyjnych i sieci (EE.08); programowanie, tworzenie i administrowanie stronami internetowymi i bazami danych (EE.09)

·         Technik pojazdów samochodowych

BRANŻOWA SZKOŁA I STOPNIA

·         Mechanik pojazdów samochodowych

·         Operator obrabiarek skrawających

·         Mechanik monter maszyn i urządzeń

·         Klasa wielozawodowa: sprzedawca, blacharz – lakiernik, cukiernik, piekarz, kucharz, fryzjer, fotograf, krawiec, monter AGD, jubiler lub inne wybrane indywidualnie

 

S.K.

 

Copyright © 2024 Zespół Szkół nr 1 w Koluszkach Rights Reserved.