W górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Ostatni dzwonek!!! Dołącz do ZS nr 1 w Koluszkach

szkołą pozytywnego wyboru

GALERIA

Dnia 31 stycznia 2019r. uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr  1 w Koluszkach,  kształcący się w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych, zwiedzili zakład produkcyjny firmy BREMBO w Dąbrowie Górniczej. Wycieczka była kolejnym wydarzeniem w historii współpracy ZSP Nr 1 w Koluszkach z tą włoską firmą. BREMBO to jedno z kilku przedsiębiorstw branży samochodowej, które prowadzą cykliczne szkolenia dla mechaników. Biorącym w nich udział uczniom zostały wręczone w czasie styczniowej wizyty dyplomy oraz podarunki w postaci firmowych gadżetów.

 BREMBO jest cenionym na całym świecie producentem elementów układów hamulcowych do pojazdów - od motocykli wyścigowych poprzez samochody aż do wielotonowych naczep ciągników siodłowych. Wizytowany zakład ( jeden z trzech w Polsce) produkuje tarcze hamulcowe. Ogromne wrażenie wywiera rozmaitość produkowanego jednocześnie asortymentu oraz stopień automatyzacji fabryki – rola człowieka ograniczona jest do nadzorowania pracy robotów przemysłowych i bieżącej kontroli jakości.

 Uczniowie zapoznali się z całym przebiegiem procesu produkcji tarcz – zarówno na etapie odlewania, jak i obróbki. Odwiedzili również zakładowe laboratorium, gdzie byli świadkami przeprowadzania prób wytrzymałościowych i pomiarów twardości materiału. Najciekawszą z prezentowanych technologii było wytwarzanie tarcz kompozytowych, których dzwon wykonywany jest ze stali metodą tłoczenia a bieżnia tradycyjnie odlewana. Nikt ze zwiedzających nie miał wcześniej pojęcia, że projektując systemy hamulcowe, poza skutecznością hamowania, bierze się pod uwagę takie czynniki jak poprawa komfortu jazdy czy zmniejszenie zużycia paliwa. Rozmaitość oglądanych procesów oraz fachowość i życzliwość oprowadzających nas pracowników wywarła bardzo pozytywne wrażenie zarówno na uczniach, jak i towarzyszących im nauczycielach.

Copyright © 2024 Zespół Szkół nr 1 w Koluszkach Rights Reserved.