W górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Ostatni dzwonek!!! Dołącz do ZS nr 1 w Koluszkach

szkołą pozytywnego wyboru

 

GALERIA

Uczniowie naszej szkoły  wzięli udział w projekcie „Noc Matematyki”. W matematycznym maratonie zorganizowanym przez panią Wiesławę Boczyluk uczestniczyła młodzież zaliczająca się do grona sympatyków „królowej nauk”. Spotkanie rozpoczęło się 14 grudnia o godz. 19.00 konkursem matematycznym pod hasłem „Epsilon dla Niepodległej”. Tegoroczną edycję konkursu adresowano do uczniów ZSP Nr 1 w Koluszkach, którzy trud związany z uczestnictwem w projekcie ofiarowali Ojczyźnie w 100. Rocznicę Odzyskania Niepodległości. Pierwsze miejsce w matematycznym pojedynku  zajął Łukasz Buczkowski – uczeń klasy II TI. Rywalizował on w dogrywce z Marcelem Drożdżykiem z klasy III TI. Trzecie miejsce przypadło w udziale Bartłomiejowi Pryczkowi z klasy IITE, a czwarte Malwinie Lesiak z klasy ITI.

Po ogłoszeniu zwycięzcy i poczęstunku uczniowie wzięli udział w zajęciach, które chwilami przybierały formę naukowej debaty, gdyż młodzież zgłębiała zagadnienia granicy ciągu i złotych ciągów Fahrenheita. W trakcie zajęć dwaj uczniowie z klasy II TI: Kuba Świerczyński i Łukasz Buczkowski ujawnili zebranym swoją pasję i ciekawość dotyczącą poznawania zależności między liczbami pierwszymi i poszukiwania sposobów na zbadanie łączących je relacji, co zbliża młodych matematyków do zgłębiania dziedziny kryptologii. Będziemy śledzić postępy badań młodych ludzi.

W czasie magicznej nocy rodził się podziw uczestników wobec prezentowanych umiejętności matematycznych. Dawała się także  odczuć radość z przebywania razem. W czasie przerw młodzi patrioci śpiewali piosenki, które budziły niektórych kolegów z drzemki. O godzinie 7.00 15 grudnia młodzież  opuszczała szkołę , która przez tę noc stała się jej bardzo bliska.

Copyright © 2024 Zespół Szkół nr 1 w Koluszkach Rights Reserved.