W górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Ostatni dzwonek!!! Dołącz do ZS nr 1 w Koluszkach

szkołą pozytywnego wyboru

GALERIA

17 grudnia odbyło się uroczyste przekazanie przez przedstawicieli firmy AGAT S.A., AGAT IT oraz SIEMENS dwóch nowoczesnych stanowisk dydaktycznych ze sterownikami programowalnymi do pracowni automatyki przemysłowej w Technikum Elektrycznym. Firmę AGAT reprezentował Dyrektor Pionu Technicznego Pan Tadeusz Siejkowski, AGAT IT Kierownik Działu Projektowania i Członek Zarządu Pan Ryszard Domagała, natomiast przedstawicielem firmy SIEMENS był Sales Development Engineer Pan Konrad Wolski.

Firma SIEMENS będąca światowym liderem w projektowaniu i produkcji przemysłowych sterowników programowalnych PLC udostępniła nam jedne z najnowszych produkowanych obecnie sterowników. Natomiast AGAT zaprojektował i wykonał stanowiska dydaktyczne pozwalające zapoznać się z działaniem, programowaniem i wykorzystaniem w układach automatyki otrzymanych sterowników. Przedstawiciele firm zapewnili, że otrzymany sprzęt to obecnie najnowsze rozwiązania stosowane w przemyśle i automatyce. Dzięki temu nasi uczniowie będą mogli kształcić się w oparciu o najnowsze technologie.

Chcielibyśmy bardzo podziękować firmom za wykonanie i udostępnienie stanowisk.

Firma AGAT współpracuje z naszą szkołą już kilka lat. Jest patronem klas Technikum Elektrycznego o specjalności automatyka przemysłowa i informatyka. Wyposażyła już wcześniej pracownię w kilka bardzo nowoczesnych stanowisk ćwiczeniowych.

Bardzo cieszymy się również z nawiązania kontaktów z firmą SIEMENS. SIEMENS to kolejny światowy koncern (poza Kongsberg Automotive współpracującym z Technikum Mechanicznym), który zwrócił uwagę na naszą szkołę. Jest to dla nas niewątpliwie wyróżnieniem. Mamy nadzieję, że kontakty zaowocują  w przyszłości jeszcze bliższą współpracą.

Dzięki kilkuletniemu wspieraniu naszej szkoły przez firmę AGAT i obecnemu zaangażowaniu firmy SIEMENS dołączyliśmy do wąskiego grona szkół, w których pracownie automatyki przemysłowej wyposażone są w sprzęt najnowszej generacji.

Współpraca z najlepszymi firmami z branży energetyki i automatyki jest dla nas dużym przywilejem ale jednocześnie motywacją do tego, aby proces kształcenia zawodowego utrzymywać na poziomie, jaki prezentują nasi partnerzy.

Copyright © 2024 Zespół Szkół nr 1 w Koluszkach Rights Reserved.