W dniach 14.12.2018r. – 25.01.2019r. w ramach akcji promocyjnej szkoły przeprowadzony zostanie turniej gier komputerowych League of Legends. Celem rozgrywek jest promowanie zawodu technik informatyk, przy jednoczesnym rozwijaniu u uczniów szkół podstawowych i gimnazjów kompetencji kluczowych (członkowie zespołów muszą wspólnie stworzyć strategię  i współpracować ze sobą, aby osiągnąć sukces).

Jest to już czwarta edycja zawodów. Poprzednie cieszyły się dużym zainteresowaniem gimnazjalistów i zaowocowały zwiększonym naborem do klasy I technikum informatycznego.

W tym roku turniej został objęty honorowym patronatem Starosty Powiatu Łódzkiego Wschodniego - pana Andrzeja Opali.

W turnieju biorą udział pięcioosobowe drużyny rywalizujące ze sobą w systemie pucharowym (zwycięzcy pojedynczej rozgrywki awansują dalej). Najlepsze z drużyn zostaną uhonorowane nagrodami.