W górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Ostatni dzwonek!!! Dołącz do ZS nr 1 w Koluszkach

szkołą pozytywnego wyboru

V

GALERIA 

WIDOK Z BALKONU NA MORZE EGEJSKIE I MASYW OLIMPU

 

- Takim powitaniem 50 uczniów Technikum i Branżowej Szkoły I Stopnia z ZSP Nr 1 w Koluszkach rozpoczęło 1 października zawodowe praktyki w Nea Mesagkala w Grecji.

Praktyki odbywają się w ramach projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”, realizowanego ze środków POWER - sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe.

Przyszli mechanicy, elektrycy i informatycy będą doskonalić swoje umiejętności fachowe, szlifować języki obce, poznawać południową kulturę – i jakby nie patrzeć – odpoczywać.

Powitała nas słoneczna pogoda, a wraz z nią serdeczni i otwarci Grecy. Jak na prawdziwe praktyki przystało rozpoczęliśmy od szkolenia BHP.

Chwile wolnego czasu poświęciliśmy  na rozejrzenie się po nowym otoczeniu. Hotel jest pięknie położony nad samym morzem. Do dyspozycji mamy pokoje dwu- i czteroosobowe oraz trzyosobowe domki. Widoki z okna są zachwycające: u stóp groźnie szumi szmaragdowe morze a w dali majaczy masyw Olimpu, u którego stóp przycupnęły pobliskie kurorty:  Nei Pori, Platamonas, Noeos Pantaleimonas, Leptokaria. Życie na pełnych obrotach toczy się tutaj w sezonie turystycznym. Poza hotelami ludzi tu obecnie jest jak na lekarstwo. Stali mieszkańcy to rolnicy zajmujący się na co dzień uprawą winorośli i oliwek. Trochę na północ od nas widzieliśmy po drodze pola bawełny.

Spośród mijanych krajów najbardziej oryginalnym krajobrazem wyróżnia się Macedonia – nasz szlak wiódł przez dość wysokie, mocno zerodowane góry pokryte rzadką roślinnością i winnicami. Tylko gdzie niegdzie widoczne były wioski i zagrody pasterskie.

Do Grecji dotarliśmy w dobrej kondycji – tylko niektórym dały się we znaki strome serpentyny po południowej stronie Karpat, pokonywane brawurowo przez kierowców autobusu. Na miejsce dotarliśmy o godzinie 12.00 i zaraz po obiedzie wszyscy mogliśmy stawić się na pierwszych zajęciach.

Copyright © 2024 Zespół Szkół nr 1 w Koluszkach Rights Reserved.