W dniu 17 kwietnia 2018r. odbyła się wycieczka do Centrum Nauki i Techniki EC1 w Łodzi. Młodzież klas I i II technikum naszej szkoły miała niepowtarzalną okazję zetknąć się z zagadnieniami z zakresu swoich zainteresowań w mniej stresującej atmosferze niż na co dzień. Przeróżne urządzenia i modele służące wykonywaniu eksperymentów pomogły rozszerzyć i utrwalić zwiedzającym zdobytą wcześniej wiedzę szkolną z fizyki, technologii wytwarzania energii elektrycznej czy maszynoznawstwa. Pokaz działania elektrowni wzbudził niesamowite emocje. Zobaczyliśmy również sterownię oraz liczne wystawy tematyczne. Wycieczka mogła się odbyć dzięki sponsorom: przedsiębiorstwom „AGAT” i Kongsberg Automotive, które sfinansowały przejazd i bilety wstępu do EC1.