W górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Ostatni dzwonek!!! Dołącz do ZS nr 1 w Koluszkach

szkołą pozytywnego wyboru

GALERIA

W dniach 16 – 20 kwietnia bieżącego roku w naszej szkole udostępniona została wystawa: „W drodze do niepodległości”.  Zaproszenie skierowane do uczniów okolicznych szkół i społeczności lokalnej spotkało się z szerokim odzewem ze strony młodzieży i wychowawców ze Szkoły Podstawowej Nr 1 oraz osób prywatnych. W ciągu ubiegłego tygodnia wystawę zwiedziło ogółem około 300 osób.  Natomiast nauczyciele Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 wykorzystali ekspozycję jako pomoc dydaktyczną do przeprowadzenia lekcji historii dotyczących tzw.: „sprawy polskiej w okresie I wojny światowej” oraz formowania się granic i ustroju II Rzeczpospolitej .

Wystawa została stworzona przez pracowników warszawskiego Archiwum Akt Nowych oraz Narodowego Archiwum Cyfrowego z posiadanych dokumentów i zdjęć. Jest ona jednym z elementów projektu: „Dla Niepodległej” , sfinansowanego przez PERN S.A. i Bank Pocztowy S.A. Trzydzieści plansz prezentuje postacie, zjawiska i wydarzenia z okresu 10 lat: od wymarszu z krakowskich Oleandrów Kompanii Kadrowej  do reformy ekonomicznej Władysława Grabskiego. Od początku roku egzemplarze wystawy krążą po muzeach, szkołach i innych instytucjach w całej Polsce, ugruntowując świadomość historyczną i narodową społeczeństwa.

 

A. Pabiniak – Miazek

R.  Sochacka

Copyright © 2024 Zespół Szkół nr 1 w Koluszkach Rights Reserved.