W górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Ostatni dzwonek!!! Dołącz do ZS nr 1 w Koluszkach

szkołą pozytywnego wyboru

Z okazji Roku Jubileuszowego związanego ze Świętem Niepodległości w ZSP Nr 1 w Koluszkach przy ulicy Wigury 2 zostanie zaprezentowana ekspozycja pt.: „W drodze do niepodległości”.  Została ona stworzona na bazie materiałów historycznych związanych ze zrzuceniem przez Polskę jarzma zaborów.

W roku 2018 obchodzimy setną rocznicę odzyskania państwowości. Jest to doskonała okazja do przypomnienia ważnych wydarzeń z tego okresu i budowania świadomości historycznej społeczeństwa polskiego, zwłaszcza dzieci i młodzieży. Takie intencje towarzyszą uczniom ZSP Nr 1, którzy w aktywny sposób włączyli się w obchody jubileuszu.

Wystawa „W drodze do niepodległości” składa się z 30 plansz prezentujących postacie  i wydarzenia związane tematycznie z odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Ekspozycja zostanie udostępniona nieodpłatnie dzięki hojności PERN S.A. i Banku Pocztowego S.A. w dniach od 16 do 20 kwietnia 2018r. w godzinach: 8.00 – 15.00.

Dyrekcja ZSP Nr 1 wraz z gronem pedagogicznym i młodzieżą szkolną zaprasza wszystkich uczniów i nauczycieli szkół koluszkowskich oraz społeczność lokalną na w/w wystawę, która naszym zdaniem jest ciekawym źródłem wiedzy na temat jednego z kluczowych wydarzeń naszych dziejów.

Copyright © 2024 Zespół Szkół nr 1 w Koluszkach Rights Reserved.