Pani Barbara Wesołowska była magistrem filologii rosyjskiej, absolwentką Uniwersytetu Łódzkiego. 1 września 1964 podjęła pracę w naszej szkole w charakterze nauczyciela języka rosyjskiego i wychowawcy. Z naszą szkołą związana była przez 30 lat swojej owocnej pracy pedagogicznej. Wiele pokoleń młodzieży przygotowała do dorosłego, jakże trudnego życia. Dbała o to, by postawy moralne uczniów były zgodne z zasadami etycznymi. Uczyła przyjaźni, dobroci i szacunku dla innych. Była doskonałym pedagogiem, wychowawcą i przyjacielem młodzieży. Ze swoich obowiązków zawsze wywiązywała się rzetelnie. 10 września l986 roku została odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi za wyróżniającą pracę pedagogiczną. Przez wiele lat opiekowała się Samorządem Szkolnym w naszej szkole. Od 01.09.1984 była członkiem ZNP, gdzie długo pełniła funkcję w Zarządzie. Za swoją pracę (29.06.1987) została odznaczona Złotą Odznaką ZNP. Była również Członkiem Polskiego Związku Filatelistów. Odznaczono ją Odznakami Honorowymi PZF: brązową (31.08.1983) oraz srebrną (22.09.1990).

W okresie 3.04 - 30.06. 1986 r. Pani Wesołowska odbyła kurs językowy na Uniwersytecie w Kijowie. W tym czasie wydarzyła się katastrofa reaktora w Czarnobylu. Po wybuchu była zmuszona przebywać jeszcze dwa miesiące w zagrożonym napromieniowaniem Kijowie, blisko Czarnobyla.

Z dniem 1 września 1994 roku odeszła na zasłużoną emeryturę - pełna temperamentu, z uśmiechem i wieloma planami na przyszłość… Te plany zniweczyła choroba.

Pani mgr Barbara Wesołowska zmarła 4 września 1997 roku. Tego dnia, przy jej mogile stali obok rodziny i pedagogów pogrążeni w smutku wychowankowie Pani Profesor.

Cześć Jej Pamięci!
   mgr Anna Lepalczyk