W górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Ostatni dzwonek!!! Dołącz do ZS nr 1 w Koluszkach

szkołą pozytywnego wyboru

GALERIA

 

Po raz kolejny uczniowie ZSP Nr 1 w Koluszkach mieli ogromny zaszczyt gościć w progach szkoły słuchaczy Akademii Wieku Dojrzałego. Tym razem okazją stał się  dzień św. Andrzeja, który  zgromadził w świetlicy budynku przy ul. Wigury 2 liczną grupę seniorów. Ci  nieprzesądni mieli okazję do najzwyklejszej zabawy.  Natomiast ci, którzy wierzą w gusła i wróżby, przeżyli coś więcej. Słuchacze Akademii Wieku Dojrzałego zapoznali się w trakcie spotkania z genezą andrzejek.  Poznali również obecne w języku polskim przysłowia, których tematem stał się dzień św. Andrzeja. Andrzejkowe wróżby rozpoczęły się tradycyjnie  od lania wosku. Wróżka Miranda i jej pomocnik – wróżbita Miron trzymali duży klucz nadgryziony zębem czasu, przez który  seniorzy i młodzież przelewali wosk, tworząc na wodzie niezwykłe i urokliwe formy.  Autorzy woskowych wróżb starali się od razu odgadnąć symbolikę tajemniczego kształtu, puszczali wodze fantazji, co wywoływało niejednokrotnie głośny śmiech. Podczas andrzejkowego wieczoru nie zabrakło również rzucania obierek z jabłek za plecy czy rozrzucania szpilek.  Andrzejkowe przepowiednie okazały się jednak łaskawe.

                Andrzejkowy wieczór umilał też DJ Mateusz, jeden z uczniów ZSP Nr 1. Gdy zabrzmiała muzyka,  seniorzy  i młodzież zaprezentowali swój kunszt taneczny.  Były tradycyjne tańce w parach, kółeczka i "pociąg". Dobrą zabawę  zagwarantowali jednak nie tylko  organizatorzy międzypokoleniowego spotkania, ale przede wszystkim sami uczestnicy. Po raz kolejny okazało się, że słuchacze Akademii Wieku Dojrzałego  potrafią wspaniale się bawić, mają duże poczucie humoru oraz niespożytą energię. Dzięki nim Andrzejki upłynęły w miłej atmosferze i z pewnością nasi Seniorzy długo będą mile wspominać ten niezwykły, pełen magii wieczór. Uczestnikom zabawy należy pogratulować nie tylko siły,  wspaniałego poczucia humoru, czy talentu tanecznego, ale przede wszystkim hojności i dobrego serca, gdyż na prośbę uczniów szkoły dołączyli się do akcji pomocy Państwu Łudzikowskim, którzy pilnie potrzebują pieniędzy na samochód do przewozu swych niepełnosprawnych dzieci.

 Międzypokoleniowe spotkanie w ZSP Nr 1  po raz kolejny udowodniło, że możliwa jest integracja dwóch różnych grup wiekowych. Jedne od drugich mogą się wiele nauczyć. Lepsze zrozumienie między pokoleniami tworzy wielki potencjał do realizacji ciekawych działań. Takie spotkania  przełamują stereotypy dotyczące starości czy współczesnej młodzieży.

 

Copyright © 2024 Zespół Szkół nr 1 w Koluszkach Rights Reserved.