W górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Ostatni dzwonek!!! Dołącz do ZS nr 1 w Koluszkach

szkołą pozytywnego wyboru

GALERIA

3 listopada uczniowie klasy IV TPSI pojechali na wycieczkę do Oświęcimia. Zwiedzili były niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny i zagłady Auschwitz – Birkenau. Zapoznali się z jego historią i na własne oczy przekonali , do czego zdolni byli ludzie w czasie II Wojny Światowej.

Przerażenie i niedowierzanie to uczucia, które towarzyszyły uczniom od samego początku zwiedzania terenu doskonale zorganizowanej fabryki śmierci.

 

Wycieczka była znakomitą lekcją historii i języka polskiego. Dała wyobrażenie o tym, w jakich warunkach przyszło żyć setkom tysięcy niewinnych ludzi. Przy ścianie śmierci minutą ciszy młodzież uczciła pamięć wszystkich pomordowanych w Auschwitz. 

Copyright © 2024 Zespół Szkół nr 1 w Koluszkach Rights Reserved.