Szczególny czas oczekiwania na Boże Narodzenie, to czas, który skłania zawsze do refleksji.  Boże Narodzenie to wyjątkowy czas, czuć wyjątkową, świąteczną atmosferę. Ostatnie szkolne dni grudnia upływały nam w takiej właśnie atmosferze. Najpierw uczniowie spotykali się ze swoimi wychowawcami, aby podzielić się opłatkiem i wspólnie pośpiewać kolędy. Następnie cała społeczność szkolna 21 grudnia 2016 r. spotkała się na wspólnym uroczystym apelu bożonarodzeniowym przygotowanym przez nauczycieli: Agnieszkę Kowalczyk i Roberta Wojtasia. Na apelu wystąpili uczniowie I i III klasy Technikum, uroczystość uświetniły występy szkolnych talentów. Wzruszający scenariusz ukazał nam, że wraz z przyjściem Zbawiciela powinniśmy odmienić siebie, nastawić na dawanie dobra drugiemu człowiekowi.  W śpiew kolęd mogliśmy się włączyć dzięki wykorzystaniu zestawu multimedialnego na którym wyświetlano slajdy z tekstami śpiewanych kolęd.

Na zakończenie p. Dyrektor podziękował za wspaniałe wprowadzenie w świąteczny nastrój i złożył wszystkim najserdeczniejsze życzenia.