6 grudnia w Mikołajki uczniowie klas pierwszych naszej szkoły wzięli udział w otrzęsinach, czyli tradycyjnej zabawie polegającej na przyjęciu tychże uczniów do społeczności uczniowskiej. Impreza ta była swego rodzaju chrztem pierwszaków - zawodowców. Uczniowie zostali poddani testom i sprawdzianom z umiejętności zawodowych oraz wiedzy o szkolnym życiu. W poszczególnych konkurencjach uczniów wspierali ich wychowawcy.   W konkurencji „Zgaduj - Zgadula” uczniowie z zawiązanymi oczami, na podstawie dotyku odgadywali przeznaczenie przedmiotów i akcesoriów używanych w zawodach: elektryk, mechanik, mechanik pojazdów samochodowych, informatyk, fryzjer, kucharz. Nasi „zawodowcy” wykazali się tu sprytem i profesjonalizmem. Wśród różnorodnych sprawdzianów najwięcej emocji wywołały: picie mleka z miseczki (bez użycia rąk), ubijanie śmietany czy rozpoznawanie składu specjalnych mikstur.

Wychowawcy klas pierwszych pani Małgorzata Wawrzonowska i pan Paweł Wysokiński także zostali poddani sprawdzianom otrzęsinowym. W jednym z zadań sprawdziliśmy, czy znają  już wszystkich swoich wychowanków z imienia    i nazwiska, dodatkowo w jak najkrótszym czasie musieli ustawić swoje „kocięta” w kolejności alfabetycznej. Dzięki współpracy uczniów i wychowawców zadanie to zostało wykonane na „piątkę”.

Ostatecznie po przejściu wszystkich sprawdzianów  uznaliśmy, że pierwszoklasiści zasługują na przyjęcie do naszej społeczności szkolnej. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i wraz z wychowawcami udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez uczniów klasy II ZSZ.

A. Pabiniak – Miazek

E. Musiał